خبرهای باحال
اخبار و عکس  
قالب وبلاگ
لینک دوستان

با توجه به تمرينات دو روز گذشته رئال مادريد، کاکا به يکي از بازيکنان اصلي اين تيم تبديل شده و براي بازي برابر ختافه کاملا آماده است.


  کاکا بازيکني که به تازگي از کمند مصدوميت رهايي يافته در تمرينات اخير رئال مادريد درخشش قابل توجهي داشته و در ترکيب اصلي تيم قرار گرفته است.
مصدوميت ايگواين باعث شده تا کاکا پررنگ‌تر از قبل به يک مهره کليدي براي مورينيو تبديل شود.
رئال مادريد فردا شب در اولين بازي خود در سال 2011 ميلادي در زمين ختافه ميهمان است و اين بازي را با توجه به نزديکي راه و مادريدي بودن کادر باشگاه ختافه يک بازي خانگي قلمداد مي‌کند.
بسياري از هواداران رئال مادريد براي تماشاي درخشش کاکا بليت بازي فردا شب را تهيه کرده‌اند.
مورينيو معتقد است کاکا نقشي محوري در رئال مادريد ايفا مي‌کند و مي‌تواند تضميني براي موفقيت‌هاي رئال مادريد باشد.

 

[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 11:5 ] [ مهدی امیری ]

دیلما روسف بعنوان اولین رئیس جمهور زن برزیل سوگند خورد.

خانم روسف جایگزین لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا می شود که دومین دوره ریاست جمهوری خود را بعنوان محبوبترین رئیس جمهور تاریخ این کشور به پایان برد.

او در سخنرانی خود پس از مراسم سوگند متعهد شد از اقشار آسیب پذیر حمایت کند و رئیس جمهور "همه" باشد.

اقتصاد برزیل طی سالهای اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته، اما این کشور از نابرابری اجتماعی بالایی در مقایسه با سایر کشورهای جهان رنج می برد.

خانم روسف در سال ۲۰۰۳ وزیر انرژی کابینه آقای لولا شد و از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ رئیس دفتر او بود.

او در اکتبر گذشته توانست خوزه سرا، نامزد رقیب را در دور دوم انتخابات و با نتیجه ۵۶ درصد در مقابل ۴۴ درصد شکست دهد.

وی از حضور مقتدر دولت در حوزه های استراتژیکی همچون بانکداری و صنایع نفت و انرژی حمایت می کند.

"همه زنان برزیل باید مفتخر باشند"

مراسم تحلیف خانم روسف از کنگره برزیل و حرکت در خیابانهای پایتخت با یک اتومبیل رولزرویس آغاز شد.

خانم روسف در اولین نطق خود پس از آغاز ریاست جمهوری گفت که این نخستین بار است که این سمت به یک زن محول می شود.

وی در مقابل جمعیتی که کف می زدند گفت: "اهمیت تاریخی این تصمیم را می دانم. امروز همه زنان برزیلی باید مفتخر و شادمان باشند."

او آقای لولا را "مرد بزرگی" خواند که حکومتداری را متحول و مردم را تشویق کرد به آینده کشورشان ایمان داشته باشند.

خانم روسف گفت بهترین تجلیل از او ادامه راهش و "سرمایه گذاری بر روی مردم" است.

رئیس جمهور جدید برزیل گفت که طی هشت سال گذشته فقر در کشور کاهش و اقتصاد رونق پیدا کرده است.

وی برنامه های خود را برای اصلاحات اقتصادی، حفاظت از محیط زیست، بهبود وضع بهداشت، توسعه عمرانی و حمایت از اقتصاد در مقابل تحولات بیرونی تشریح کرد.

خانم روسف که به علت مبارزه با حکومت نظامی در سالهای ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۲ به عنوان یک شورشی مارکسیست زندانی و شکنجه شده بود، بعدها اقتصاددان شد و راه ترقی را تا مدارج بالا در دولت‌های محلی و فدرال طی کرد.

پاولا کابرال خبرنگار بی بی سی در برزیلیا می گوید او با چالش های مهمی در زمینه بهداشت عمومی، آموزش و پرورش و بهبود زیرساختارهای کشور مواجه است.

اقتصاد برزیل در سال ۲۰۱۰ حدود ۸ درصد رشد داشته است. اما ارزش واحد پول این کشور افزایش یافته و کالاهای صادراتیش در بازارهای جهانی گرانبهاتر شده است.

به گفته خبرنگار ما آقای لولا در دوره هشت ساله ریاست جمهوری خود ۳۰ میلیون نفر را از فقر بیرون کشید.

در دوره ریاست جمهوری خانم روسف، برزیل میزبان اجلاس محیط زیستی سران موسوم به "ریو پلاس ۲۰" در سال ۲۰۱۲ و جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۴ خواهد بود.

[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 11:4 ] [ مهدی امیری ]
این توپ نمادین به منظور نمایش پایان یافتن سال کهنه و آغاز سال جدید از ساعت 11:59 دقیقه آخرین شب سال میلادی سقوط خود را همزمان با شمارش معکوس میلیونها نفر که هر سال در این میدان جمع می شوند، آغاز کرده و در عرض یک دقیقه از 23 متر ارتفاع به پایین می آید.
مهر: افرادی که شب گذشته برای جشن آغاز سال نوی میلادی در میدان تایمز نیویورک گرد هم آمده بودند شاهد سقوط توپ درخشان و بزرگی بودند که همزمان با شمارش معکوس و آغاز سال 2011 میلادی از ارتفاع 23 متری به پایین حرکت می کرد.

این توپ نمادین با استفاده از 32 هزار و 256 دیود نوری نورانی شده است که هر 48 دیود نوری آن 22 وات الکتریسیته مصرف می کنند. در نتیجه میزان مصرف انرژی این چراغها برابر با میزان انرژی مورد نیاز برای دو ساعت روشن بودن دو اجاق برقی خانگی است.

این توپ نمادین به منظور نمایش پایان یافتن سال کهنه و آغاز سال جدید از ساعت 11:59 دقیقه آخرین شب سال میلادی سقوط خود را همزمان با شمارش معکوس میلیونها نفر که هر سال در این میدان جمع می شوند، آغاز کرده و در عرض یک دقیقه از 23 متر ارتفاع به پایین می آید.

این توپ، کره ای با شکلی هندسی بوده و قطری برابر سه متر دارد، وزن این کره در حدود پنج هزار و 386 کیلوگرم و از دو هزار و 688 قطعه کریستال مثلثی پوشیده شده است. کره میدان تایمز به گونه ای ساخته شده تا بتواند در برابر فشار بالای وزش باد و تغییرات شدید دمایی مقاوم باشد تا بتواند در طول سال بر فراز این میدان بدرخشد.

اعدادی که سال جدید میلادی را پس از پایین آمدن توپ به نمایش در می آورند نیز از دیودهای نوری تشکیل شده اند و میزان مصرف انرژی آنها برابر انرژی مورد نیاز یک آبگرمکن 150 لیتری خانگی است.

بر اساس گزارش ان بی سی، شرکت سازنده برای تامین انرژی این بخش از مراسم از منابع انرژی سبز، لابراتوار هوشمند انرژی را راه اندازی کرده که در طول سال بازدیدکنندگان مختلفی به آن مراجعه کرده و برای تامین انرژی مورد نیاز برای نمایش دادن عدد 2011، با پدال زدن انرژی به تولید انرژی می پرداختند. این انرژی ذخیره شده و در آخرین لحظه های سال صرف نمایش عدد سال جدید می شود.

[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 11:2 ] [ مهدی امیری ]

معاون وزیر نفت آقای ضیغمی در یک نشست خبری هزینه تمام شده یک لیتر بنزین را۹۴۰ تومان اعلام کرد.
 
به گزارش مهر، معاون وزیر نفت درخصوص اختلاف قیمتی بین فرآورده‌های عرضه شده در داخل کشور با فوب خلیج فارس توضیح داد: با افزایش قیمت جهانی نفت در روزهای اخیر قیمت هر لیتر بنزین به ۸۳۰ تومان، گازوئیل به ۷۸۰ تومان، نفت سفید به ۸۲۰ تومان، نفت کوره به ۵۵۰ تومان و گاز مایع به یکهزار و ۵۰ تومان رسیده است.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی هزینه تخلیه، بارگیری، انتقال و توزیع هر لیتر فرآورده نفتی را ۱۱۰ تومان اعلام کرد و یادآور شد: هزینه مالیات بر ارزش افزوده هم شامل حال واردات و توزیع فرآورده های مختلف نفتی می‌شود.

الف نوشت: 

آقایان مسئولین بهتر است که قبل از اینکه هر حرفی بزنند کمی هم حساب و کتاب بکنند.
همین حالا یعنی ساعت ۱۷ دقیقه بامداد چهارشنبه هشتم دی ۱۳۸۹ قیمت بنزین در شهر هوستن آمریکا را چک کردم که پمپ بنزین‌های زیادی بنزین را با قیمت هر گالن ۲٫۷۴ دلار عرضه می‌کنند. که با تبدیل به لیتر می‌شود هر لیتر ۰٫۷۲۳۸ دلار و با حساب دلار ۱۰۲۰ تومان قیمت هر لیتر بنزین می‌شود ۷۳۸ تومان. 

البته باید به‌خاطر داشت که این قیمت شامل ۲۶ سنت مالیات به ازای هر گالن یا ۷۰ تومان مالیات به‌ازای هر لیتر است. 

این در حالی است که هزینه‌های دستمزد و نیروی انسانی از کارگر پمپ بنزین تا حقوق راننده تانکر و مهندسین و کارگران شاغل در پالایشگاه‌ها حد اقل ۱۰ برابر ایران است. به‌طور مثال یک مهندس تازه کار اینجا حدود ۶۰۰-۷۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد در حالی که یک مهندس شیمی تازه شاغل در آمریکا حدود ۶۰۰۰ الی ۷۰۰۰ دلار حقوق ماهانه می‌گیرد. 

محض اطلاع بیشتر آقایان متوسط قیمت بنزین در شهر هوستن در این لحظه پس از افزایش قیمت نفت خام ۲٫۸۸ دلار، و متوسط آمریکا ۳٫۰۴ دلار است.

البته ممکن است واقعا قیمت تمام شده بنزین اینجا گران درآید که مردم مسئول آن نیستند و در صورت تغییر ساز و کار وزارت نفت و سپردن کار به مردم قطعا هزینه‌ها خیلی پایین‌تر خواهد آمد.

[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 11:1 ] [ مهدی امیری ]
در اين فيلم سعي شده با مصاحبه با نيروهاي فالانژ لبناني فرضيات مطرح را براي بينندگان به نمايش گذاشت تا آنها خود در خصوص سرنوشت ديپلمات‌ها نتيجه‌گيري كنند.
فارس: سيد رائد موسوي در خصوص مطالب منتشر شده در برخي سايت‌ها پيرامون انتشار جزئيات جديد از وضعيت 4 ديپلمات ربوده شده، توضيحاتي ارائه كرد.

سيد رائد موسوي فرزند ديپلمات ربوده شده ايراني، در خصوص مطالب منتشر شده در برخي سايت‌ها پيرامون انتشار جزئيات جديد از وضعيت 4 ديپلمات ربوده شده، گفت:‌ مطالب منتشر شده به مصاحبه‌هاي فيلم مستند «در جستجوي حقيقت» باز مي‌گردد كه در آن فيلم با افراد مختلفي كه نظريات متفاوتي در مورد اين پرونده دارند، گفت‌وگو شده است.

وي افزود: در اين فيلم سعي شده با مصاحبه با نيروهاي فالانژ لبناني فرضيات مطرح را براي بينندگان به نمايش گذاشت تا آنها خود در خصوص سرنوشت ديپلمات‌ها نتيجه‌گيري كنند.

فرزند ديپلمات ربوده شده ايراني ادامه داد: كساني كه فيلم را ديده‌اند برداشتشان اين بوده كه ديپلمات‌ها هنوز زنده هستند.

موسوي هدف از مصاحبه‌ با افراد متفاوت را آشكار كردن تناقض‌گويي‌هاي افراد مرتبط با ربايش ديپلمات‌ها خواند و اظهار داشت: هر يك از اين افراد يك داستان را مطرح مي‌كند و همين موضوع نشان مي‌دهد يك سناريوي واحد براي آنها تعريف شده اما در جزئيات سناريو هر يك از آنها دچار تناقض مي‌شود كه برجسته‌سازي همين تناقض‌گويي‌ها مدنظر بوده است.

وي با اشاره به انتشار مطالبي در سايت‌ها كه در آنها اعلام شده خبرهاي جديدي از سوي نيروهاي وابسته به صهيونيست‌ها مطرح شده و ديپلمات‌هاي ما به شهادت رسيده‌اند، خاطرنشان كرد: در صورتيكه عملاً اينطور نبوده و فالانژيست‌ها از آنجا كه متهم هستند اين ادعاها را مطرح مي‌كنند.
فرزند ديپلمات ربوده شده ايراني با ذكر اين نكته كه طبق آخرين اخبار ديپلمات‌ها زنده هستند و در زندان‌هاي رژيم صهيونيستي به سر مي‌برند، خاطرنشان كرد: متهمان اصلي پرونده براي فرافكني، تلاش دارند اينطور وانمود كنند كه 4 ديپلمات ربوده شده پس از ربايش به شهادت رسيده‌اند.
موسوي به انتشار برخي جزئيات براي اولين بار در فيلم «در جستجوي حقيقت»‌ اشاره كرد و اظهار داشت: در اين فيلم زندان‌هاي تحت اختيار فالانژ‌ها نشان داده مي‌شود كه تاكنون براي هيچكس شناخته شده نبود و نشان مي‌دهد در آن زندان‌ها افراد شيعه غير لبناني از جمله ايراني نگهداري و سپس به مقامات صهيونيستي تحويل داده مي‌شدند.
[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 10:50 ] [ مهدی امیری ]
فرض ديگر اين است كه سيما نظر و خواست مثلا روزنامه كيهان، را به خود نزديك و يا منطبق دانسته كه مدير مسئول آن در كمتر از دو هفته دو بار در يك برنامه زنده حاضر مي‌شود تا در يك برنامه درباره عبرت‌هاي عاشورايي و فضاي فتنه سال 88 و در يك برنامه ديگر (هر دو از يك شبكه سيما!) به حضور مردم در حماسه 9دي و حواشي قبل و بعد از آن بپردازد.
سايت فردا در گزارشي نوشته است:

حضور تكراري چهره‌هايي چون حسين شريعتمداري، حجت الاسلام رحيميان و حجت الاسلام حسينيان در ويژه برنامه‌هاي سياسي يك شبكه سيما، آن هم به فاصله كمتر از 2هفته مي‌تواند نشان دهنده ليست بسيار محدود كارشناسان مجاز در برنامه‌هاي صداوسيما باشد‍‌؛ آنهم در موضوعاتي ملي و كلان چون حماسه نهم دي كه نبايد «جناحي» و «خطي» تفسير شده و به خطوط سياسي محدود تقليل داده شود.

فرض ديگر اين است كه سيما نظر و خواست مثلا روزنامه كيهان، را به خود نزديك و يا منطبق دانسته كه مدير مسئول آن در كمتر از دو هفته دو بار در يك برنامه زنده حاضر مي‌شود تا در يك برنامه درباره عبرت‌هاي عاشورايي و فضاي فتنه سال 88 و در يك برنامه ديگر (هر دو از يك شبكه سيما!) به حضور مردم در حماسه 9دي و حواشي قبل و بعد از آن بپردازد.

نكته اصلي در دست‌هاي خالي سيما براي حضور كارشناسان سياسي و اجتماعي، تكرار آدم‌هايي است كه با تكرار خود، بالاخره حرف‌هايشان نيز تكراري خواهد بود، حرف بر سر اشخاص نيست، وگرنه سوال اين است كه چطور و چرا در 18ماه گذشته، مديران مسئول ساير رسانه‌هاي خودي و مدافع انقلاب و نظام دعوت نمي‌شوند؟!

نكته ديگر اين است كه شايد تهيه‌كنندگان برنامه‌هاي زنده كارشناسان ديگري را نمي‌شناسند كه در اين‌صورت لازم است طي يك فراخوان عمومي، ليست جديدي دست و پا كنند و اگر بحث «دعوت» و عدم‌پذيرش از سوي نخبگان باشد اين سوال پيش مي‌آيد كه شايد رويه سيما طوري بوده كه نتوانسته خواست نظام و رهبري مبني بر تضارب آرا را فراهم كند و اين افراد حضور در اين برنامه‌ها را رد مي‌كنند.

آنچه باعث نگراني است، بي‌توجهي به سلايق مختلف در برنامه‌هاي زنده سيماست كه گويي آمار اعلامي خود رسانه ملي را نيز مدنظر قرار نمي‌دهند، كه بدون ترديد اين رفتارهاي سيما و عدم دعوت از نمايندگان همه سلايق و افكار، بر اين روند ريزش مخاطب بي‌تاثير نيست.

[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 10:49 ] [ مهدی امیری ]

کرسی که صدام حسین سالها با تکیه بر آن فرمان قتل عام مخالفان را صادر می کرد، تبدیل به صندلی برای عکس گرفتن امریکایی ها شده است

سرباز آمریکایی

[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 10:46 ] [ مهدی امیری ]
ول ریختن برای مجسمه حضرت مریم(س) در پارک گفتگو!

[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 10:46 ] [ مهدی امیری ]
نخستين سرقت بانکي آمريکا در روز اول ژانويه 2011 با آزادي هفت گروگان پايان يافت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري رويترز، دو سارقان مسلح بعد از تیراندازی در بانکي در تگزاس، کارمندان آن را به گروگان گرفتند.

Bank

براساس اعلام پلیس، در این گروگان گیری تیراندازی هم شده بود و مدیر بانک براثر این تیراندازی زخمی شد.

BankBank

 

پس از پنج ساعت، ماموران پلیس گروگان ها را نجات داده و سارقان را دستگير کردند.

 

Bank

گفتني است، در اين عمليات 50 مأمور پليس و اف بي آي شرکت داشتند./ا


[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 10:41 ] [ مهدی امیری ]

در حال حاضر مشكل بسیاری از جوانان، مشكلات جنسی است مخصوصا در جوانان 18 سال به بالا وبعضا متاسفانه امكان ازدواج برای آنان فراهم نیست، راه حل آن چیست؟

جواب:
برای كسی كه به بلوغ جنسی رسیده و امكان ازدواج نداشته باشد چند راه كار وجود داردكه خودرا در فضای گناه قرار ندهد.

1. حتی المقدور با توجه به وضعیت جسمانی خود، هفته ای دو روز (دوشنبه و پنج شنبه) روزه بگیرد، اگر برای او سخت است ماهی سه روز(پنج شنبه اول،آخرماه و چهارشنبه وسط ماه) را روزه بگیردكه فقهاء بزرگوار  در رساله های عملیه خود به ان توصیه فرموده اند. در هر حال پرخوری نكند،قبل از سیرشدن از طعام دست بكشد وتا گرسنه نشود غذا تناول نكند.

2. از خوردن غذای معطر، متنوع، آجیل خوری و... پرهیز كند.

3. لباس چسبان نپوشد و هرگز لخت وعریان نشود، حتی در حمام كه كراهت دارد.(یعنی عورت در حمام پوشیده باشدبهتر است).

4. از دیدن عكس های مبتذل و غیر محارم و به ویژه جنس مخالف پرهیز كند.

5. از گفتن و یا شنیدن جك وفكاهی های جنسی حذر كند.

6. با افراد غیر مجرد ویا مجردی كه در این زمینه صحبت می كند نشست وبرخاست نكند.

7. از اختلاط با زنان و یا مجالسی كه مردو زن بی موالات هستند اجتناب كند.

8. هرگز بی كار نباشد وبه اشتغال بپردازد.« إِنَّ اللهَ یُبغِضُ الشّابّ ُ الفارِق» خداوند ازجوان بی كار به غضب می آید.

9. به ورزش هایی كه موجب عرق ریزی می شود بپردازد، مانند: كوه نوردی، دوو میدانی، بسكتبال و... .

10. در مجالس توسل و توجه به اهل بیت علیهم السلام شركت كرده وبه زیارت حرم های شریف ایشان برود.

11. با توجه بیشتر و مراقبه، نماز اول وقت اقامه كند.

[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 10:40 ] [ مهدی امیری ]

آزمایشات نشان می‌دهند مقدار زیادی مواد آلاینده سمی وارد حیات وحش قطب شمال شده است.

polar-bear1

به گزارش روزنامه الکترونیکی دانش و فناوری ـ ستنا، این آلودگی از کشورهای غرب اروپا، آمریکای شمالی و آسیا ناشی می‌شود. آلودگی صنعتی این مناطق در هوا پخش شده و با ورود به جریانات اقیانوسی در قطب شمال متمرکز می‌شوند. این مواد شیمیایی توسط گیاهان و حیوانات ریز جذب و از آنجایی که این موجودات اعضای بسیار کوچک چرخه ی غذایی هستند، حیوانات بزرگتر با تغذیه از این موجودات مقدار زیادی از این مواد را وارد بدن خود می‌کنند. به این دلیل است که خرس‌های قطبی آلوده به میزان بیشتری از این مواد شیمیایی شده‌اند. دانشمندان با انجام تحقیقات دراز مدت روی تاثیرات آلودگی هوا و تغییرات آب و هوایی متوجه وجود آلاینده های آلی ماندگار در بسیاری از حیوانات قطب شمال شده اند. از جمله این مواد می توان به ترکیبات برم دار و پی سی بی ها (PCB) اشاره کرد.

بر طبق این تحقیقات سه گونه نهنگ، خرس‌های قطبی، گونه‌ای از خوک‌های دریایی، شیر دریایی، والروس یا شیردریایی، مینک‌ها و روباه قطبی حیواناتی هستند که بیشتر از بقیه به این مواد شیمیایی آلوده شده‌اند.

[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 10:38 ] [ مهدی امیری ]

سونی‌اریکسون در زمینه تولید گوشی‌های تلفن همراه، همواره سیاست‌های مناسبی به‌خرج داده است. شرکتی که اصولا سعی کرده سهام بازاری را که در دست دارد حفظ کند و با جهش‌های بسیار خاص، پیشرفت‌های مختلفی را برای خود رقم بزند. تلفن‌های تولیدی سونی، از خیلی از جهات، نکات بارز و قابل توجهی دارند که آن‌ها را با سایر رقبای خود متمایز می‌نماید.

se-mwc-2011-invite.jpg

حالا نیز با نزدیک شدن به کنگره وب موبایل (MWC) در بارسلون، این شرکت خبر جدیدی را منتشر کرده است. طبق وعده سونی‌اریکسون، این کمپانی قرار است تا در این کنگره از اعضای جدید خانواده Xperia پرده‌برداری کند. چند ماهی هست که اخبار گوشی پلی‌استیشن سونی‌اریکسون در سایت‌های فناوری مورد بحث قرار می‌گیرد. تلفنی که احتمالا سونی آن‌را با نام رسمی Xperia Play معرفی خواهد کرد.

انتظار می‌رود که سونی علاوه بر تلفن بازی آندرویدی خود، Anzu را نیز به کاربران معرفی نماید. تلفنی که مشخصاتی نظیر X10 دارد؛ اما با ویژگی‌هایی متمایز. از حالا تا روز ۱۳ فوریه، حدود ۵۰ روز زمان باقی است و احتمالا سونی دوباره اخباری را در این زمینه منتشر خواهد کرد. باید صبر کرد و دید رقیبان این شرکت، چه ایده‌هایی را برای عرضه در MWC با خود به همراه می‌آورند.
[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 10:38 ] [ مهدی امیری ]

افرادی که از اختلالات اضطرابی رنج می‌برند می‌توانند از روش درمانی جدید کنترل تنفس برای کاهش علائم بیمار خود بهره ببرند.

breathing-exercises.s600x600

به گزارش روزنامه الكترونيكي دانش و فناوري ـ ستنا، این روش جدید در کاهش علائم اضطرابی و تنگی‌نفس به‌مراتب مفیدتر از روش‌های قبلی‌ست. در این روش بیماران یاد می‌گیرند که چطور این علائم را در جهت بهبودی به خدمت بگیرند. در نفس نفس زدن شدید، که از علائم اختلالات اضطرابی‌ست، میزان دی‌اکسید کربن در خون بیماران بسیار افت می‌کند و حتی ممکن است به بیهوشی و تشنج منتهی شود.

در طول این درمان، از بیماران خواسته شد که تمرینات تنفسی ساده‌ای را روزی دو بار انجام دهند و در طی تمرینات، میزان دی‌اکسیدکربن خون آنان مرتباً اندازه‌‌گیری شد. هدف از این تمرینات، کاهش تنگی‌نفس و عوارض بالینی آن بود. بر خلاف تصور عموم بر اینکه عمیق نفس کشیدن در چنین مواردی کارساز است، به بیماران آموزش داده شد که آرام و سطحی نفس بکشند.مبتلایان به اختلالات اضطرابی همواره از علائم جسمی مانند تنگی نفس و سرگیجه شکایت می‌کنند. با استفاده از این روش درمانی آنان بشکل قابل ملاحظه‌ای از این علائم آزاردهنده رهایی یافتند.

[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 10:37 ] [ مهدی امیری ]

کمی زود تر از آنچه انتظار میرفت،اسکایپ به تازگی نسخه ی جدید برنامه اش را برای سیستم عامل اپل(آیفون) راه اندازی کرده است که قابلیت تماس ویدئویی از اسکایپ به اسکایپ را با فناوری بیسیم یا ۳g  فراهم آورده است.

کسانی که خوش شانس به داشتن آیفون ۴ یا ۳gs   یا نسل چهارم  ipod touch  هستند،قادر خواهند بود تا تماس های دوطرفه با کاربران اسکایپ داشته باشند،از جمله کاربران کامپیوتر رومیزی و لپ تاپ ،و احتمالا دیگر کاربران اسکایپ بر روی موبایل قادر خواهند بود تا با سیستم عامل های اندروید یا بلک بری از این قابلیت استفاده کنند.

این بروزرسانی نرم افزار همچنین شامل حال آی‌پد و نسل سوم ipod touch هم میشود،اما با این تفاوت که ارتباط یک طرفه است وتنها آنها قابلیت دریافت ویدئو را دارند،نه ارسال ان.

خبر بزرگ این است که اسکایپ اجازه‌ی تماس‌های ویدئویی را با فناوری ۳g داده است.اما باید منتظر بازخورد اپراتورهای تلفن همراه باشیم،در حالی که مردم شروع به استفاده رایگان و بالای پهنای باند از قابلیت این  تماس ویدئویی دو طرفه خواهند کرد.ما همیشه فکر میکردیم که محدودیت وای فای برای facetime ، به جای اپل توسط اپراتور های تلفن همراه اجرا میشد!

[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 10:36 ] [ مهدی امیری ]

با توجه به اینکه فناوری های نمایش تصاویر تلویزیونی سریع تر از همیشه در حال پیشرفت و تغییر هستند، تلویزیون هایی که تصاویر را به صورت «با کیفیت» (High-Definition یا اچ دی) نمایش می دهند کم کم به استانداردی برای خریداران تلویزیون تبدیل شده اند، که امکانات بیشتری را همراه با افت قیمت ها به خریداران عرضه می دارند. اما در مورد برچسب های گیج کننده انواع تلویزیون های باریک و فوق باریک، آیا تفاوت های بین آنها را می دانید؟ و می دانید قبل از خرید تلویزیون به چه نکاتی باید توجه نمود؟ در این مقاله شما را با این مطالب آشنا می کنیم.

اگر قصد خرید یک تلویزیون در تعطیلات این فصل برای یک دوست (و یا به سادگی برای خانه خودتان) را دارید، دانستن آنچه که باید دنبالش بگردید می تواند کمک بزرگی باشد. نگاهی به نوشته حاضر بیاندازید تا بدانید چه نکاتی تلویزیون های HD  را از هم متمایز می کند ، یا با بعضی از اصطلاحات گیج کننده در ارتباط با آنها آشنا شوید، و در نهایت مقایسه ای کاربردی از چهار نوع تلویزیون HD  متداول که این روزها در فروشگاه های صوتی تصویری به فروش می رسند را در این مقاله مطالعه کنید.

HDTV ها در مقابل تلویزیون های استاندارد

تلویزیون ها و مانیتورهای رایانه تصاویر را به یک شیوه ایجاد و به بیننده انتقال می دهند، آن هم با روشن کردن اجزا زیر روی صفحه نمایش با نام «پیکسل» با رنگهایی که ترکیبی از سه رنگ اصلی قرمز ، سبز ، آبی برای ایجاد عناصر تصویر. انواع صفحات نمایش روش منحصر به فرد خود در انجام این کار را دارند، اما در تئوری ، آنها همه کاری مشابه انجام می دهند: ایجاد تصور از یک تصویر در ذهن بیننده با تعداد فراوانی نقاط رنگی (یا سیاه و سفید) کوچک  که  ترکیبی از مقادیر مختلف رنگ های اصلی می باشند.

برای سالیان متوالی، استاندارد رایج برای تلویزیون ها یا سینمای خانگی، نمایشگرهای لامپی با پرتو تابشی کاتدی (کیفیت پایین یا Low-Def) بودند ، که در شرایط عادی و خانگی معمولا از رزلوشن یا وضوح تصویری ۶۴۰ پیکسل (طول) در ۴۸۰ پیکسل (عرض) برخوردار بودند. در حالی که همان زمان ایجاد تصاویر با جزئیات کامل در فیلمبرداری از صحنه های فیلم میسر شده بود و در نتیجه صنعت فیلمسازی به فیلم های با کیفیت تر روی اورده بود، زمانی که همین فیلم ها را در تلویزیون های کم کیفیت به نمایش در می آوردیم، کیفیت بالای فیلم کمکی به نمایش بهتر ان در تلویزیون نمی کرد، و این مسئله در مورد عکاسی  با کیفیت بالا  و خلق تصاویر با کیفیت نیز صدق می کرد و عکس ها با کیفیتی پایین تر از رزلوشن واقعی به نمایش در می امد. در حالی که فیلمسازی مستقل از محدودیت های مبتنی بر پیکسل های ویدئویی بود، برای مصرف کنندگان تماشای فیلم های دلخواه  با کیفیت بالا و بدون خرید کپی حلقه فیلم و راه اندازی پروژکتورهای قدیمی و از مد افتاده (آپارات) ، که انها نیز ازرزلوشن مستقل بودند، غیر ممکن بود.

راه حل ساده تنها معرفی و ارائه نمایشگرهای خانگی با پیکسل های بیشتر و بیشتر، با تعریف سطوح نمایش واید (عریض) با وضوح ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل بود. این امر باعث کوچکتر شدن هر کدام از پیکسل های نمایش دهنده شده و در نتیجه تصاویر واضح و شفاف تری ارائه می شود. با این حال ، تلویزین های اچ دی و مانیتورهای کامپیوتر از فناوری هایی بسیار پیچیده تر از افزایش تعداد پیکسل ها برخوردارند.

آشنایی با برخی اصطلاحات مهم که باید  هنگام خرید HDTV بدانید

با معرفی هر نسل از تلویزیون های جدید، زبان و اصلاحات جنجالی مربوط به تلویزیون های اچ دی پیچیده و پیچیده تر می شوند. در اینجا خلاصه ای از اصطلاحات و واژه هایی که شما به احتمال زیاد از فروشنده تلویزیون می شنوید و معانی هر لغت را برایتان شرح می دهیم.

نسبت کنتراست (Contrast Ratio): عددی به فرم نسبت مانند ۱:۱ یا ۱۰۰۰۰:۱، که نشان دهنده میزان تفاوت بین درخشان ترین نقطه سفید و تیره ترین نقطه به رنگ سیاهی است که تلویزیون می تواند روی صفحه نمایش به نمایش درآورد. هر چه نسبت کنتراست بالاتر باشد، تصاویر با کیفیت بهتری (شفاف تر) به نمایش در می آیند.

نرخ تجدید (Refresh Rate): یعنی سخت افزار نمایشگر در چه فواصل زمانی تصویر ایجاد شده روی صفحه نمایش بازترسیم (یا “رفرش”) می کند. فیلم ها و فایل های ویدئویی از “فریم ها ” ساخته شده اند، که بر روی هر نمایشگر در هر فریم چند بار فلش می خورد چون نرخ تجدید صفحه سریع تر از نرخ فریم های فیلم است. به عبارت دیگر ، شما همان فریم را چند بار در یک ثانیه مشاهده می کنید، چون نرخ تجدید فوق العاده سریع می باشد. نرخ تجدید با واحد هرتز یا سیکل در ثانیه، اندازه گیری می شود.

هر چه این نرخ تجدید بالاتر باشد، تصاویر بهتر به نمایش در امده، که در نمایش روان و سریع صحنه های متحرک و فوق سریع (مثلا در فیلم های اکشن هالیوودی) بسیار موثر است، و سبب کاهش بلوری شدن و افزایش وضوح می شود. نمایشگرهای پلاسما معمولا نرخ تجدید بسیار بالاتری نسبت به بقیه انواع تلویزیون های اچ دی دارند، مثلا یک صفحه نمایش معمولی از نوع پلاسما نرخ تجدید ۶۰۰ هرتز دارد، اما تلویزیون های ال سی دی یا ال ای دی دارای نرخ تجدید مختلف مثل ۶۰ ، ۱۲۰ ، ۲۴۰ ، و در بالاترین حالت، نرخ تجدید ۴۸۰ هرتز دارند.

زمان پاسخدهی پیکسلی (Pixel Response Time): مشابه نرخ تجدید، زمان پاسخ دهی پیکسلی عبارت است از زمانی که هر پیکسل صفحه نمایش برای  واکنش نشان دادن به تجدید تصویر مصرف می کند (به میلی ثانیه). در حالی که نرخ تجدید مربوط به زمان گرفته شده توسط سخت افزار برای تازه کردن تصویر  می باشد، زمان پاسخ دهی اشاره به میزان سرعت هر پیکسل برای تغییر رنگ از سفید به سیاه یا از قرمز به سبز دارد. بدیهی است هر چه زمان پاسخ دهی کمتر باشد، بهتر است. زمان پاسخ دهی بهتر همچنین سبب بلوری شدن کمتر تصاویر در زمان پخش تصاویر متحرک با نرخ فریم سریع می گردد.

نمایشگرهای لامپی (CRT): CRT مخفف عبارت Cathode Ray Tube یا لامپ با اشعه کاتدی است، که قدیمی ترین مدل تجاری تلویزیون ها و مانیتورهای کامپیوتر است. لامپهای پرتوی کاتدی با وجود کیفیت تصویر عالی برای مصرف کنندگان مدرن دیگر جذابیتی ندارد، چرا که تلویزیون ها و مانیتورهای برخوردار از این تکنولوژی لزوما بزرگ ، حجیم و سنگین هستند.

نمایشگرهای ال سی دی (LCD): مخفف عبارت Liquid Crystal Display یا صفحه نمایش کریستال مایع است، که امروزه رایج ترین مدل صفحه نمایش ، موجود در مانتورها، صفحه نمایش لپ تاپ ها و تلویزیونو همچنین نمایشگر ساعتهای زنگدار و نمایشگرهای مایکروویو می باشد. استفاده از فناوری ال سی دی برای ایجاد نمایشگرهای رنگی در مقایسه با فناوری لامپ تصویری سبب صرفه جویی بسیار زیادی در مصرف انرژی مصرفی می گردد.

نمایشگرهای ال ای دی (LED): مخفف عبارت Light Emitting Diode  یا دیود ساطع کننده نور، مدار ساده ایست که نور ساطع می کند. LED  از جدیدترین فناوری های وارد شده به مقوله تلویزیون های اچ دی است، و این فناوری جدید به دلیل مزایایی که نسبت به ال سی دی دارد از جمله ضخامت کمتر  و وضوح بالاتر سبب تمایل خریداران به خرید محصولات این تکنولوژی شده است.

نمایشگرهای پلاسما (Plasma): پلاسما با استفاده از همان فن آوری که چراغ های فلورسنت بالای سر شما نور ساطع می کنند تلویزیون های مبتنی بر این فناوری را روشن می کند. برای سال ها تلویزیون های با صفحه نمایش های پلاسما مانند رولز رویس لوکس و باکلاس تلقی می شد، اما اخیرا با ورود نمایشگرهای ال ای دی این تلویزیون ها در کانون توجهات قرار گرفته و دیگر کسی به پلاسما روی خوش نشان نمی دهد.

نمایشگرهای پروجکشن (RPTV): این نمایشگرها که پروجکشن از عقب نیز نامیده می شوند، در عمل پروژکتوری با وضوح بالای تصاویر  بودند که در پشت صفحه نمایش های بزرگ جاسازی شده بودند، شبیه به پروژکتورهای سینما عمل کرده، جز اینکه درون یک بدنه تلویزیونی قرار گرفته بودند.

کامپوزیت (Composite): کابل ویدیوئی زرد رنگی که سیگنال قدیمی آنالوگ را به تلویزیون متصل می کند. اتصالات کامپوزیت تنها کیفیت پایین ارائه کرده، و برای HDTV ها ایده آل نیست.

کامپوننت (Component): کابل اتصال تقسیم کننده ویدیو به سه سیگنال ،امکان دریافت سیگنال های اچ دی برای تلویزیون.

HDMI : استانداردی برای ورودی های دیجیتال؛HDMI  یک اتصال دیجیتال برای  متصل کردن دستگاه های مختلف سازگار با این فناوری به تلویزیون بوده، قابلیت خروجی صوتی و تصویری اچ دی  را نیز پشتیبانی می کند.

DVI: نقطه مقابل HDMI  در رایانه ها؛ در گذشته در مقاله ای تفاوت بین  HDMI  و  DVIرا شرح داده ایم.

تلویزیون های صفحه نمایش کریستال مایع (LCD)

نمایشگرهای کریستال مایع یا ال سی دی ، اولین نوع از نمایشگرها بودند که ضخامت کم را به جهانیان معرفی کردند، و این نکته دست طراحان صنعتی را برای طراحی صفحه نمایش های باریک و فوق باریک که در ضمن کیفیت تصویر خوب ارائه می کرد را باز می گذاشت. در حالی که آنها عمق طیف رنگ و نسبت کنتراست بالای نمایشگرهای لامپ تصویری را ندارند، تلویزیون های ال سی دی مدرن ، طیف خوبی از رنگ ها دارند که می تواند حتی اتاقهای روشن  را نیز نورانی نماید.

کریستال های مایع هیچ نوری از خود ساطع نمی کنند و باید از نور پس زمینه (backlit) به منظور تولید رنگ های روشن در آنها استفاده کرد. (اگر تا حالا صاحب اولین نسل گیم بوی پیشرفته (Advance) بوده اید، خوب درک می کنید چه صفحه نمایش ال سی دی بدون نور پس زمینه  چگونه به نظر میرسد.) وقتی یک HDTV  در رده تلویزیونهای ال سی دی طبقه بندی می شود، معمولا به معنای آن است که  نور پس زمینه از CCFL ، یا «لامپ کاتدی فلورسنت سرد » برخوردار است

تلویزیون دیود ساطع کننده نور (LED)

در حالی که تلویزیون هایLED  همان چیزی است که در حال حاضر مصرف کنندگان را برای خرید تحت فشار قرار داده، آنها دقیقا همانچیزی که در تبلیغات به مصرف کنندگان معرفی می شوند نیستند. تلویزیون های LED  تجاری در واقع همان تلویزیون LCD  است که با دیودهای ساطع کننده نوری به جای  CCFL استاندارد که در بالا بدان اشاره شد روشن می شوند. آنها مزایای خاصی نسبت به ال سی دی ها ارائه نمی کنند، اما همیشه زمانی که فناوری های جدیدی به مصرف کنندگان ارائه شود ، نسبت به مدل های قدیمی تر گرانقیمت ترند ، و لزوما به دلیل جدیدتر بودن کیفیت بالاتری نسبت به  LCD  ارائه نمی کنند.

تلویزیون های ال سی دی به سبک CCFL و تلویزیون های پلاسما انرژی بیشتری نسبت به LED ها مصرف می کنند، و این از جمله نقاط قوت دیودهای نوری است که در مصرف انرژی الکتریکی برای تولید نور فوق العاده زیاد بسیار کارآمد و بازدهی زیادی دارد. به همین دلیل، از LED به عنوان “محصول سازگار با محیط زیست ” و جایگزینی برای تلویزیون های سنتی پلاسما و ال سی دی یاد می شود. LED همچنین فاقد مواد شیمیایی مضر مانند جیوه می باشد.

دو سبک تلویزیون LED  وجود دارد. یکی به نام “لبه روشن” (edge-lit) شناخته می شود، با مجموعه ای با از ال ای دی ها در اطراف قاب تلویزیون؛ دیگری “با آرایش منظم ” (full-array) با مجموعه ای از چراغها در پشت صفحه نمایش در الگوی شبکه ای. مدل های لبه روشن نور را به مرکز صفحه نمایش منعکس می کنند، و باریکترین ، و سبکترین مدل تلویزیون ها در حال حاضر هستند. از آنجا که آنها چراغ های کمتری در داخل دارند، مدل های LED لبه روشن، نسبت به مدل های «با آرایش منظم» ارزان ترند. با این حال ، مدل های «با آرایش منظم» بهترین نسبت کنتراست را در تکنولوژی LED  دارا هستند.

تلویزیون های LED  نمی توانند نسبت کنتراست و رنگ هایی که صفحه نمایش های پلاسما ایجاد می کنند  را تولید کنند، هر چند که آنها، کیفیت تصویر عالی و نسبت کنتراستی به کاربر ارائه می کنند که هیچ صفحه نمایش ال سی دی استانداردی نمی تواند ارائه کند.

تلویزیون پلاسما

هنگامی که جریان الکتریکی (الکترون ها) از بین گازهای باردار با بار مثبت (پروتون ها و هسته نوترون ها) در داخل لامپ منتقل می شود، این معجون جریان الکتریکی و یونهای به نام “پلاسما” شناخته شده و نور (فوتون) در طول موجهای مختلف (رنگ) ساطع می کند. اما این مطالب در مورد تلویزیون پلاسما چه معنی دارد؟

صفحه نمایش تلویزیون های پلاسما از یک منظر بهترین کیفیت تصویری را که مصرف کنندگان می توانند در بازار پیدا کنند ارائه می دهند. مدل آنها به خوبی برای تولید صفحات نمایش بزرگتر مناسب است، و به نوعی بهترین نسبت کنتراست و رنگ را در خود عرضه می کنند. پلاسما ها همچنین حجم کمی دارند، و با وجود نمایشگرهای باریک و کم ضخامت، درست همانند تلویزیون های ال سی دی یا LED  می توانید ان را روی دیوار نصب کنید. زمان پاسخ دهی پیکسلی نیز از دیگر مزایای کلیدی تلویزیون های پلاسماست؛ تصاویر در این نمایشگرها به سرعت راندو (render) شده که همین امر روش موثری برای جلوگیری از  اثرات بلوری شدن تصویر در هنگام پخش صحنه های سریع و اکشن روی نمایشگر و ارائه تصاویر واضح می باشد. علاوه بر تمام اینها، تلویزیون های پلاسما وسیع ترین زاویه دید تصویر ، با کیفیت ثابت از دید مستقیم  از روبه رو گرفته تا مشاهده از طرفین، ارائه می کنند که این امر سبب نمایش بهتر تصویر در مکانهایی که جمعیت زیادی مشغول تماشا هستند می گردد.

البته درست است که  پلاسما می تواند بهترین کیفیت تصاویر را ارائه دهد اما،  در میان تلویزیون های تخت اچ دی جایگاه اول را در مصرف انرژی به خود اختصاص داده و از این نظر بسیار پرمصرف تر از بقیه انواع مدل هاست. این در حالیست که بسیاری مدل ها موفق به کسب استاندارد انرژی استار (Energy Star) در زمینه مصرف بهینه انرژی شده اند این موضوع در مورد تلویزیون های پلاسما صدق نمی کند، جدی ترین رقیب پلاسما یعنی نمایشگرهای LED  مصرف برق بسیار کمتری داشته و حاوی مواد شیمیایی مضر کمتری هستند. خریداران طرفدار محیط زیست و افرادی که هوشیارانه و با دقت تلویزیونی را برای خرید انتخاب می کنند باید هنگام خرید این نکات منفی پلاسماها را نیز در نظر بگیرند. تلویزیون های پلاسما همچنین بیشتر در معرض خطر سوختن پیکسل های صفحه نمایش خود نسبت به تلویزیون های ال سی دی یا ال ای دی هستند و بنابراین کاربران  باید مراقبت های بیشتری در خصوص آنها به عمل آورند.

تلویزیون پروجکشن (RPTV)

این نوع نمایشگرها در واقع اجداد فراموش شده تلویزیون های «سینمای خانگی» محسوب می شوند، با این حالRPTV  ها هنوز هم چیزهای زیادی برای ارائه به مصرف کنندگان در چنته دارند. از آنجا که آنها از پشت توسط پروژکتوری روشن می شوند، نسبت کنتراست آنها تا حدودی محدود تر بوده ، و تصاویر به نمایش درآمده از آن در یک اتاق تاریک بسیار عالی به نظر می رسد. آنها همچنین ضخیم تر، حجیم تر و سنگیت تر از هر نوع HDTV مدرنی (که معمولا تشکیل شده از یک صفحه نمایش درون پنل مستطیلی شکل و براق که روی دیوار نصب شده است) هستند. در حالی که امروزه بسیاری از تلویزیون های پروجکشن مدرن نازک تر از مدل های قدیمی تر شده اند، بسیاری از مصرف کنندگان به این تلویزیونها به چشم یک محدودیت نگاه می کنند، با وجود فضای کوچک و محدود آپارتمانی امروز در جوامع شهری، اندازه و حجم فضای اشغالی یک دستگاه تلویزیون و همین طور حداقل فاصله لازم برای مشاهده تصاویر به صورت با کیفیت ممکن است از عوامل مهم برای بسیاری خریداران باشد که در هر دو مورد پروجکشن نمره قبولی نمی گیرد.

اگر تاکنون یکی از این تلویزیون های پروجکشن را جابه جا کرده باشید می دانید که به طرز شگفت آوری کمتر از آنچه به نظر می رسد وزن دارند، دلیلش هم مشخص است: درون این تلویزیون ها تقریبا به طور کامل خالی و بدون قطعات و اجزاست. جابجایی یک RPTV  کار ساده ای است ، در حالی که برخی از تلویزیون های تخت در واقع ممکن است در مقایسه با نمایشگرهای پروجکشن سنگین تر هم باشند!

از آنجا که در این نمایشگرها تصاویر توسط پروژکتور به نمایش در می ایند، قیمت سایز های بزرگ صفحه نمایش این تلویزیون ها تفاوت چندانی با سایزهای کوچکتر ندارد، و تا آنجا که از اخبار بازارهای جهانی اطلاع داریم تلویزیونهای پروجکشنی با کیفیت تصویر عالی و قیمت قابل قبول تا سایز ۸۲ اینچ نیز عرضه شده اند. در مقایسه، نمایشگر پلاسما یا LED  با چنین سایزی مسلما قیمتی نجومی خواهد داشت، و اغلب فروشندگان به دلیل نبود خریدار تمایلی به عرضه آنها در فروشگاه خود ندارند. با وجود همه کاستی ها، پروجکشن ها می توانند تجربه عالی تماشای تصاویر HD را برای خریداران سینمای خانگی که به قیمت بیش از هرچیز دیگری توجه دارند به ارمغان بیاورد.

تلویزیون های مجهز به فناوری سه بعدی (۳D)

با خلق آثار سینمایی بی نظیری همچون آواتار که امکان تماشای صحنه های فوق العاده اش برای تماشاگران به صورت سه بعدی فراهم شده بود، و تمایل روزافزون دیگر فیلم سازان به خلق آثار ۳D  ، هم اکنون بسیاری از سازندگان بزرگ تلویزیون های اچ دی از جمله سونی، سامسونگ و ال جی برای محصولات جدید خود پشتیبانی سخت افزاری از نمایش سه بعدی را در محصولات جدید گنجانده اند و به عنوان یک فاکتور مهم در تبلیغات خود از ان بهره می گیرند. تلویزیون های ۳D  و سخت افزار  موجود در آن پیچیده ، گیج کننده، و به طور بالقوه برای خریدار بسیار گران است. اما نگران نباشید! اگر پیگیر مقالات مجله گویا آی تی باشید تصمیم داریم در آینده ای نزدیک یک راهنمای جامع در مورد تلویزیون های اچ دی مجهز به فناوری سه بعدی و فاکتورهایی که در هنگام خرید یک دستگاه از این نوع تلویزیون ها باید مد نظر داشته باشید به شما ارائه کنیم.

پایان سخن

بسیاری از شما خوانندگان ممکن است از این نوشته گله کنید که چرا بالاخره هیچ جواب روشنی به پرسش: “کدام HDTV بهتر است؟” داده نشده. واقعیت آن است که هیچ پاسخ قطعی و منحصر به فردی برای این سوال وجود ندارد ، چرا که هر خریدار نیازهای منحصر به فرد خود را داراست. بازی خورهای عاشق بازی با کنسول های بازی رایانه ای ممکن است از ویژگی نرخ تجدید سریع و رنگ های روشن و زنده تلویزیون های لذت LED ببرند و علاقمندان به تماشای مسابقات ورزش و فیلم ها ممکن است از نسبت کنتراست بهتر و رنگ های گرمتر موجود در تلویزیون های پلاسما لذت برده و میل به خریداری این تلویزیون ها داشته باشند. برخی دیگر هم هنوز هم ممکن است بخواهند تجربه تلویزیون تئاتر مانند را با قرار دادن یک تلویزیون عظیم پروجکشن که قیمت کمی هم دارد در یک اتاق تاریک و بزرگ از نو خلق کنند. به هر حال تصمیم نهایی شما هر چه که باشد، مدتی زمان صرف فکر کردن در باره وضعیت و نیازهای خود کنید ، و این راهنما را هم از نظر دور ندارید چرا که می تواند کمک موثری به تصمیم گیری آگاهانه تر برای برآوردن نیازهای شما نماید.

[ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 10:34 ] [ مهدی امیری ]
رضا صادقی خواننده خوش صدای موسیقی پاپ کشورمان روز ۶ اسفند سال جاری (۲۵ فوریه ۲۰۱۱) برای ایرانیان مقیم کوالالامپور می‌خواند.یه گزارش سایت موسیقی ما این کنسرت با همراهی گروه مشکی‌پوشان به سرپرستی بهنام ابطحی و در سالن ۳ هزار نفری برج‌های دوقولوی مالزی برگزار خواهد شد و رضا صادقی قطعات محبوب‌اش را اجرا خواهد کرد.

قیمت بلیت این کنسرت که تنها در یک سانس (ساعت ۲۱) برگزار خواهد شد از ۱۲۰ رینگیت تا ۲۵۰ رینگیت برآورد شده است. علاقه‌مندان برای تهیه بلیت در مالزی می‌توانند با شماره ۰۰۶۰۳۲۱۶۶۵۵۶۶ تماس بگیرند. همچنین قرار است تور هواداران رضا صادقی، از ایران گروه مشکی‌پوشان را در این سفر همراهی کنند که آژانس این تور به زودی معرفی خواهد شد.


نمایی از سالن برگزاری کنسرت
نمایی از سالن برگزاری کنسرت
 • نمایی از سالن برگزاری کنسرت

 • نمایی از سالن برگزاری کنسرت

 • نمایی از سالن برگزاری کنسرت
  نمایی از سالن برگزاری کنسرت
 • نمایی از سالن برگزاری کنسرت

 • نمایی از سالن برگزاری کنسرت

 • پوستر کنسرت رضا صادقی در مالزی
  پوستر کنسرت رضا صادقی در مالزی
 • پوستر کنسرت رضا صادقی در مالزی

 • پوستر کنسرت رضا صادقی در مالزی
 • [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 10:5 ] [ مهدی امیری ]

  شركت فاکسکان سری جديد مادربردهای خود را با بهره‌گيري از تازه‌ترين فن‌آوري در تراشه‌های اینتل P67  و H67  توليد و به بازار معرفي کرد.


  به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) تراشه‌هاي جديد اينتل برای به کارگیری پردازنده‌های نسل جدید اینتل یعنی  پل شنی SANDY BRIDGE  کاربرد دارد. اینتل پس از معرفی تراشه P55 که چیزی کمتر از حدود 2 سال از آن می‌گذرد تلاش خود را در بهبود هر چه بیشتر این تراشه‌ها کرده است.
  مادربردP67A-s برای كاربراني که کارایی و قیمت همزمان برایشان مهم است ساخته و عرضه شده است این مادربرد ظاهری زرد و مشکی داشته و از تمامی فن آوری‌های روز پشتیبانی بعمل می آورد.


  P67A-S دارای دو شکاف PCI-E X16 جهت نصب انواع کارت‌های گرافیکی ATI و راه‌اندازی فن‌آوری CrossFireX  جهت اجرای روان‌تر بازی و امور گرافيكي است. بعلاوه سه شکاف PCI-E X1  و دو شکاف PCI که به کاربران در اتصال انواع کارتهای الحاقی دیگر یاری می‌رساند در آن تعبيه شده است.


   بر روی این مادربرد برای مشتاقان حرفه‌ایی کلیدهایی power و resetبه منظور راحتی بیشتر كار قرار داده شده است. همچنین وجود LED DEBUG کاربران را در شناسایی خطاهای احتمالي در مراحل POST سیستم یاری مي‌كند و از صرف  کردن زمان طولانی برای یافتن قطعه خراب جلوگيري به عمل مي‌آورد.


  بر روی برد این مادربرد، سنسور‌هاي انداز‌ه‌گیری ولتاژ قرار داده شده است تا ولتاژ قسمت‌های مختلف مانندCPU Vcore, DRAM  و HT voltageرا برای اطمینان هر چه بیشتر و تنظیمات حرفه‌ایی در اورکلاک  بوسیله مولتی‌متر مورد بررسی و ارزیابی قرار دهيم. 


  تمامی مادربردهای فاکسکان که بر اساس این تراشه‌ها ساخته شده‌اند دارای قابلیت سیستم تنظیم برق مصرفی در شرایط مختلف کاری است که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و در نتیجه افزایش عمر مادربرد می‌شود.


  با توجه به اینکه در این مدل مادربردها از پردازنده‌ها‌یی بر اساس سوکت 1155 استفاده می‌‌كنند، مدار تغذیه این مادربرد برای تغذیه اینگونه پردازنده‌ها بسیار مناسب است. قابلیت اتصال 16 GB حافظه DDR3  تا فرکانس 2200 مگاهرتز، وجود درگاه‌های ارتباطی SATA 2, SATA 3  و حتی PATA  محدوده وسیعی از وسایل بر روی این مادربرد قابل پشتیبانی است.


  شارژ دستگاه‌هایی مانند آیپاد، آیفون و آیپد در این مادربرد بوسیله درگاه USB 3.0 قابل انجام است.


  لازم به توضيح است كه مادربردهاي فاكسكان در ايران توسط شركت دريا كامپيوتر توزيع و گارانتي مي شود.

  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:59 ] [ مهدی امیری ]
  مرکز فرهنگی " ژان گنانت " شهر لیموژ در فرانسه ، شاهد برپایی پنجمین نمایشگاه انفرادی " پری زنگنه " ـ نقاش و تصویرگر ـ خواهد بود . در این نمایشگاه که از 5 تا 26 ژانویه 2011 ـ 15 دی تا 6 بهمن 1389 ـ برپا خواهد شد ، تعداد 50 اثر نقاشی و تصویرسازی در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

  گفتنی است وی همسر یکی از کاریکاتوریستهای کشورمان نیز می باشد

  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:57 ] [ مهدی امیری ]

  سایت هاشمی رفسنجانی با انتشار خاطرات روزانه وی در سال 66 نوشت:

  ساعت سه و نیم صبح بیدار شدم و دیگر نخوابیدم. حدود ساعت شش صبح طلوع فجر است. برف می‌بارید و تا عصر ادامه داشت. خاطرات دو روز را بعد از نماز نوشتم. اخبار رادیو بی بی سی را گرفتم. مطلب مهمی نداشت، جز رفع خطر شهر خوست افغانستان.

  عراق در حمله هوایی به ترمینال خارک تلفاتی وارد کرده است۱/ امروز [اول ژانویه] روز اول سال میلادی است.

  پیش از ظهر فرماندهان لشکرهای عمل کننده آمدند و نیازها و کمبودها را مطرح کردند: ضعف مهندسی، کم شدن حمایت شورای پشتیبانی جنگ استان‌ها برای لشکرهای خودشان بعد از جهاد مالی، کمبود پادگان و عقبه مخصوصاً در منطقه شمال غرب کشور، تاخیر حقوق سربازها و... ادامه عملیات را با فرماندهان قرارگاه‌ها بررسی کردیم۲/ عصر تا نزدیک مرز - رود چومان در شمال ماؤوت - رفتیم. جاده کوهستانی و آسفالت است که آسیب زیادی دیده و برف آن را پوشانده بود.

  تا غروب رفتیم و سپس برگشتیم. در بین راه، روستاهای اطراف جاده در دره که قبلاً مرکز تغذیه ضدانقلاب بوده و اکنون امن است مشاهده می‌شد. ولی پایگاه‌های سپاه و ژاندارمری در نقاط حساس مستقر هستند و در شب با برق، این پایگاه‌ها روشن بودند. گشتی در شهر بانه زدیم و به مقرمان برگشتیم. فرماندهان توپخانه و لجستک سپاه، گزارش وضع را دادند و نیازها را گفتند۳/
  عصر تا نزدیک مرز - رود چومان در شمال ماؤوت - رفتیم. جاده کوهستانی و آسفالت است که آسیب زیادی دیده و برف آن را پوشانده بود.

  تا غروب رفتیم و سپس برگشتیم. در بین راه، روستاهای اطراف جاده در دره که قبلاً مرکز تغذیه ضدانقلاب بوده و اکنون امن است مشاهده می‌شد. ولی پایگاه‌های سپاه و ژاندارمری در نقاط حساس مستقر هستند و در شب با برق، این پایگاه‌ها روشن بودند. گشتی در شهر بانه زدیم و به مقرمان برگشتیم. فرماندهان توپخانه و لجستک سپاه، گزارش وضع را دادند و نیازها را گفتند۴/

  ۱- ارتش عراق در اطلاعیه نظامی شماره ۱۲۹۷۱ اعلام کرد: « در ساعت ۲۲ امشب، هواپیماهایش به یک هدف بسیار بزرگ دریایی در نزدیکی سواحل ایران حمله کرده و ضربه دقیق و مؤثری به آن وارد ساختند.»

  گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی حاکی است که در ساعات ۴۰ : ۲۲ و ۴۳ : ۲۲ دو فروند کشتی پدافندی مستقر در اطراف خارک مورد اصابت موشک های هواپیماهای عراق قرار گرفته و خساراتی به آنها وارد شده است. در این حملات ۳ تن شهید و ۹ تن مجروح شده اند و یک تن نیز مفقود شده است. با این حال، نظر منابع خبری آن است که در شش روز گذشته، وضعیت خلیج فارس با آرامش نسبی توأم بوده است. به گزارش خبرگزاری رویتر، این آرامش ممکن است به سبب ورود و خروج دو کاروان از نفتکش های کویتی تحت اسکورت ناوهای آمریکا بوده باشد.

  ۲- در این جلسه فرماندهان سپاه قصد داشتند مسائل و مشکلات موجود را به طور کامل مطرح کنند، زیرا به نظر آنها آقای هاشمی به عملیات شمال، سخت امیدوار است، در حالی که واقعیت غیر از این است. علاوه بر این، آقای هاشمی نیز مایل بود که همه مشکلات را بشنود. با این ذهنیت، فرماندهان یگان ها به بیان گزارش پرداختند. آقای صادق محصولی فرمانده لشکر ۶ پاسداران، درباره مشکلات یگان خود گفت:« ما در زمینه چادر استقرار دسته جمعی، دچار کمبود هستیم و نیرو را نیز به تناسب تعداد چادرهای موجود جذب می کنیم. به لحاظ وسایل مهندسی نیز دچار کاستی هستیم و در زمینه استحکامات مثل گونی، پلیت و ... در مضیقه به سر می بریم.»

  آقای محصولی کمبود ملزومات انفرادی همچون پوتین را از دیگر مشکلات یگان خود برشمرد: « الان برای پنج گردان که باید عملیات کند، ۷۰۰ جفت پوتین به ما داده اند، در حالی که نیاز ما ۱۵۰۰ جفت بوده است. لباس فرم هم کم داریم، تا جایی که بعضاً نیروها تا یک ماه با لباس شخصی در داخل پادگان به سر می برند.» ایشان مشکل بعدی را نداشتن جیره غذایی کافی ذکر کرد و افزود:« برای نیروهای در خط درخواست ۲۵ هزار عدد کنسرو کرده ایم که ۷ هزار عدد داده اند.»

  محصولی سپس درباره روانداز نیروها گفت:« کمبود پتو هم مشکل ما است، به گونه ای که بچه ها از سرمای شدید رنج می برند.»

  آقای محصولی مشکلات دیگر یگان خود را خودرو، آمبولانس، بنز ۹۱۱ و پول اعلام کرد و درباره مشکل آخری گفت:«پول بسیار کم داریم، مخصوصاً برای پرداخت کرایه وسایل نقلیه، جرثقیل، کارهای ساختمانی و تعمیرات دچار ضیق مالی هستیم.» مشکل دیگر لشکر ۶ کمبود سلاح سنگین عنوان شد.

  فرمانده بعدی، آقای استوار بود که به طرح مشکلات تیپ ۳۵ امام حسن(ع) پرداخت. ایشان در بیان مسائل یگان خود ابتدا مشکل مالی و کمبود خودرو را مطرح کرد و افزود:« ما برای حل این دو معضل باید برویم با مردم آن را حل کنیم.»

  استوار مشکل تغذیه و امکانات غذایی را نیز جزو کاستی های تیپ ۳۵ برشمرد. در این هنگام آقای هاشمی گفت: «مسائل را به گونه ای بگویید که بتوان برای حل آنها اقدامی انجام داد؛ مثلاً سپاه می آید یگان درست می کند که به مدت یک روز در یک جا باشد [و آن وقت برای آن امکانات می خواهد]. یک چنین قدرتی را هیچ کشوری ندارد که این گونه یگان را تأمین کند، آمریکا هم نمی تواند یک چنین ارتشی را درست کند. الان یک میلیون سرباز داریم که باید تدارک شوند.»

  ایشان درباره جبهه شمال گفت: « شما هفت سال در این جبهه، جنگ نداشتید و برای اولین بار می خواهید در زمستان اینجا بجنگید [طبیعی است که بعضی کاستی ها را داشته باشید]. در مجموع، اوضاع کشور و وضع سپاه را در نظر بگیرید، بعد مسائل را بیان کنید.»

  در پی صحبت های آقای هاشمی، آقای محمد علی (عزیز) جعفری، فرمانده قرارگاه قدس، گفت: «مشکلاتی که بچه ها دارند، یک واقعیتی است که به غیر از نیروهای مردمی، هیچ کس تاب تحمل آن را ندارد. با توجه به این شرایط، شما روی ۳۰ درصد توان باید حساب کنید؛ ۷۰ درصد توان ما در شمال صرف مشکلات و جو می شود.»

  این اظهارات موجب نگرانی آقای هاشمی شد. ایشان در پاسخ آقای جعفری، گفت: «نه، این طور نگویید؛ اینجا حدود ۲۰۰ گردان باید بجنگد. شاید امکانات در جنوب بیشتر باشد، اما من امیدم اینجاست و آثار عملیات اینجا بیشتر است. کار در جنوب بیشتر به خاطر آن است که دشمن به شمال نیاید.»

  سپس آقای آقابابایی فرمانده تیپ ۱۸ الغدیر مشکلات یگان خود را مطرح کرد. ایشان نیز به کمبود چادر اشاره کرد و اینکه بسیجی ها روز و شب را باید در آن بگذرانند و افزود: « سرما بچه‌ها را خیلی اذیت می کند و بسیاری از آنها هم مریض شده اند.»

  آقای حیدر پور فرمانده تیپ ۴۸ فتح نیز به مشکلات و مسائل قضایی که برخی نیروهای یگانش با آن مواجه شده بودند اشاره کرد. آقای پروین رئیس ستاد لشکر ۱۰ سید الشهدا، کمبود جا، کمبود قطعات یدکی وسایل نقلیه، کمبود آمبولانس و تویوتا و دوربین دید در شب و پوشاک را مهمترین مشکلات و نیازهای یگان خود اعلام کرد. ایشان نیز رفتار نامناسب با پدر شهید جنگروی از فرماندهان قبلی لشکر را یادآور شد.

  آقای محمد کوثری فرمانده لشکر ۲۷ حضرت رسول(ص)، با صحه گذاشتن به گفته‌های فرماندهان، بیش از هر چیز به سرمای منطقه و کمبودها جهت مقابله با آن، پرداخت: «نیروهای ما می گویند، حاضریم ده برابر آتش شلمچه را تحمل کنیم ولی اینجا نمانیم! خود ما و نیروها به خاطر سرما حاضریم هر چه سریع تر عملیات انجام شود. اینجا ۷۰ درصد جنگ با طبیعت است و هر چه زمان عملیات عقب بیفتد، برای ما سخت تر است.»

  ایشان مشکل دیگر یگان را نیاز مالی ذکر کرد و افزود:« آقای رفیق دوست وزیر سپاه، می گوید اعتباری ندارد.» آقای هاشمی در پاسخ به این بخش از سخنان آقای کوثری، گفت که ایشان پریروز اعتبار ارزی گرفته است. آقای هاشمی پس از شنیدن مشکلات، خطاب به آقای شمخانی فرمانده نیروی زمینی و قائم مقام سپاه، گفت: «واحد تشکیل ندهید و اگر تشکیل دادید، باید امکانات بدهید.»

  در مجموع در این جلسه علاوه بر این مسائل، درخواست های سپاه از ارتش، موضوع مهندسی و جهاد سازندگی و هماهنگی و تقدم عملیات جنوب بر عملیات شمال، بررسی شد.

  آقای هاشمی با اجرای عملیات در جنوب قبل از انجام عملیات در شمال مخالف بود چون معتقد بود که شروع عملیات در جنوب قبل از عملیات شمال، موجب می شود که دشمن عملیات جنوب را اصلی و عملیات شمال را فرعی بپندارد. پس از جلسه، هدف های عمده سپاه در عملیات شمال ـ که اطلاع از آن برای آقای هاشمی اهمیت داشت ـ مطرح گردید. آقای هاشمی از آقای شمخانی پرسید:«  راهکارهای شما در جبهه شمال چیست؟»

  فرمانده نیروی زمینی سپاه در پاسخ، سد دوکان، ارتفاعات ازمر و تسلط بر شهر سلیمانیه و ادامه عملیات به طرف کرکوک را سه هدف کلان سپاه در شمال، برشمرد.

  ۳- موضوع اصلی از نظر فرماندهان، تعویق زمان عملیات و مؤثر نبودن آن بود، اما آنها به مشکلات کلی تری اشاره کردند که موجب چنین وضعی شده است. آقای احمد کاظمی فرمانده لشکر ۸ نجف، درباره این نظر که ظرف چند روز با عقب و جلو بردن نیروها، نمی توان ارتش عراق را غافلگیر کرد، براین اعتقاد بود:« ما باید اندیشه ای کنیم که سیستم ارتش عراق را به هم بزنیم. دشمن همه چیز ما را فهمیده و اینکه یک هفته منطقه را خلوت کنیم، مطلب تازه ای نیست و ثمر بخش هم نمی باشد.» ایشان تأکید داشت که باید روش ها را تغییر داد.

  آقای فتوحی از لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب(ع) نیز ضمن بی تأثیر دانستن اقدام فریب در هور، گفت: «چون عملیات ما منحصر شده به چهار ماه آخر سال، دشمن کاملاً از برنامه ها مطلع است.»

  آقای زاهدی نیز براین باور بود که باید تدابیری اندیشید که فرماندهی دشمن غافلگیر شود. فرمانده "لشکر ۴۱ ثارالله" آقای قاسم سلیمانی، کمی تندتر به موضوع پرداخت: «ما برای جنگ فاقد برنامه هستیم. بعد از "کربلای ۵" من واقعاً نمی دانستم هدف چیست و در آینده می خواهیم چه کار کنیم.

  ما یک برنامه مشخص برای شش ماهه آینده نداریم؛ مثل آدم های سرگردان هر روز یک جا هستیم. ایشان با رد نظر آقای رضایی مبنی بر تعویق زمان عملیات، معتقد بود که باید هر چه زودتر عملیات انجام شود. درباره این مطالب، بحث های مفصلی شد و در خصوص وضعیت دشمن نیز مطالبی گفته شد. در این باره دو سه نکته جلب توجه می کرد؛ از جمله اینکه از قول یک پناهنده عراقی گفته شد که یگان های در خط، عوض شده اند و دستور مراقبت شدید داده شده است.

  آقای علی زاهدی فرمانده لشکر۱۴ امام حسین(ع) نیز تایید کرد که پریشب حدود ۴۰ ایفا پر از نیرو از جاده البحار به طرف نخلستان ها، نیروها را پیاده کرده اند. در پایان این جلسه، آقای رحیم صفوی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت که تدابیر فرماندهی کل درباره جا به جایی و دیگر مسائل طی ده روز آینده ، به طور کتبی ابلاغ خواهد شد. ایشان سپس خطاب به فرماندهان تأکید کرد: « روی اصل عملیات، خدای ناکرده شیطان در شما نفوذ نکند! غیر از اینجا ( فاو) جای دیگری که بشود عملیات انجام داد، وجود ندارد. بدانید همین قدر که شما شل بشوید، در دیگران (سایر مدیران و سایر فرماندهان یگان) تأثیر دارد.»

  امروز در قرارگاه کربلا، آقای غلامپور درباره فعالیت‌های قرارگاه نصرت در هور نیز با آقای علی هاشمی گفت وگو کرد.

  منبع متن روز شمار : کتاب کارنامه و خاطرات سال ۱۳۶۶ « دفاع و سیاست » – دفتر نشر معارف انقلاب

  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:55 ] [ مهدی امیری ]
  اسفندیار رحیم مشایی رییس کمیسیون فرهنگی دولت گفت: عده ای موسیقی را نمی شناسند و گمان می کنند که موسیقی تنها 'بادا بادا مبارک باد' است، در حالی که موسیقی یک علم دشوار با حساب و کتاب و شامل ساز، نغمه، کلام و ریتم است.  مشایی در دیدار هنرمندان استان البرز، تاکید کرد : معتقدم غیر از موسیقی لهوی، موسیقی های حرام دیگری نیز وجود دارد و موسیقی هایی که عزت انسان را بشکنند و انسان را پست کنند، حرام هستند.

  وی خاطر نشان کرد: از حرف حق و درست کوتاه نمی آییم و اگر حرف اشتباهی هم زده باشیم، آن را اصلاح می کنیم.

  وی با اشاره به فتوای امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و آیت الله مکارم شیرازی که موسیقی لهوی را حرام می دانند و کل موسیقی را حرام ندانسته اند، افزود: صد هزار مرتبه حرف قبلی ام را تکرار می کنم 'آنهایی که کل موسیقی را مطرود می دانند حتما علم به موسیقی ندارند'؛ موسیقی مبتذل یک قطره در اقیانوس موسیقی است.

  وی با اشاره به اینکه تصور برخی افراد از موسیقی 'بادا، بادا، مبارک باد' است، گفت : این افراد، موسیقی را نمی شناسند؛ موسیقی یک علم دشوار، با حساب و کتاب شامل ساز، نغمه، کلام و ریتم است.

  مشایی ادامه داد: بوعلی سینا که خود از موسیقی دانان بود، وقتی به علم موسیقی رسید گفت که 'این علم، کو مرد؟' و این مطلب اشاره به دشوار بودن علم موسیقی دارد.

  مشاور و رئیس دفتر رئیس جمهور، تصریح کرد: آیت الله العظمی مکارم شیرازی نیز درباره موسیقی حکم به حرام بودن موسیقی لهوی داده اند و کل موسیقی را حرام نمی دانند.

  وی با اشاره به اینکه متاسفانه بین اندیشمندان دینی و موسیقی فاصله افتاده است، اظهار داشت: دینداری با هنرمندی در تناقض نیست؛ دین ما عین هنر و هنر واقعی عین دین و عرفان است.

  مشایی با تاکید بر اینکه هنر لایه ی برتر انسان است، افزود: من برای حرف هایم استدلال دارم؛ چرا حرف نزنم؛ آن کسی که به دیگران می گوید حرف نزن، در آخر خودش از جامعه طرد می شود.

  رییس کمیسیون فرهنگی دولت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره ی موسیقی غربی، یادآور شد: ایشان در جلسه ای با دست اندرکاران موسیقی فرمودند: می دانید که من به طور طبیعی از جمله آدم های غرب ستیزم. چنان که هیچ ویژگی غرب، مرا مبهوت و مجذوب نمی کند. در عین حال، ویژگی های مثبت غرب را از روی محاسبه، تأیید می کنم.

  وی افزود: یکی از آن ویژگی ها، مقوله موسیقی است. درست است که در غرب، موسیقی های منحط وجود دارد. اما در همان نقطه از جهان، از دیر باز موسیقی های آموزنده و معنا دار هم وجود داشته است.

  مشایی افزود: موسیقی های که برای گوش سپردن به آن، انسان عارف واقف خردمند، می تواند بلیت تهیه کند، در سالن اجرای کنسرت بنشیند و ساعتی، از آن لذت ببرد.

  مشایی اضافه کرد: در غرب موسیقی هایی که گاهی یک ملت را نجات داده و حتی یک مجموعه فکری را به سمت صحیح هدایت کرده، کم نبوده است'.

  رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: 'چه ارزشی دارد که به خواهش دل یک نفر بسازند و بخوانند و بنوازند و آن اندیشه ریاضی و محاسبه علمی و منطقی را که اعتبار موسیقی است - چنین خوار و ذلیل کنند؟ موسیقی باید برای اهداف متعالی باشد آن وقت موسیقی را می توان پاک و مقدس نامید.

  وی افزود: مگر سرودهای انقلاب و مارش جنگ را فراموش کرده اید؟ هم اکنون سرودهای اوایل انقلاب، ما را به یاد آن دوران می اندازد؛ من قاری قرآن هستم، ما قرآن را در دستگاه های موسیقی عربی می خوانیم؛ نهاوند، حجاز و راست، اینها دستگاه های موسیقی است.

  مشایی تاکید کرد: فردی که موسیقی را نداند ممکن است هر حرفی راجع به آن بزند.

  وی ادامه داد: مسابقات قرآن در قسمت های تجوید، صوت و لحن برگزار می شود، لحن همان نغمه است؛ شما در هر دستگاهی نمی توانید حماسه سازی کنید.

  مشاور و رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه این عالم پر از نغمه های بی کران است، اظهار داشت: نغمه، مخلوق و موجود است و 'نغمه سرا' کاشف نغمه محسوب می شود و خالق آن نیست.

  وی خطاب به برخی مداحان گفت: ای مداحی که از آهنگ مطربان می خوانی و به آنها فحاشی می کنی، آیا این نشانه مردانگی است؟

  مشایی در ادامه تاکید کرد: فرهنگ فقط و فقط زمانی ارزش پیدا می کند که محصول آن هنر باشد، چرا که هنر نشانه ی تعالی فرهنگ و باور است.

  رئیس کمیسیون فرهنگی دولت با اشاره بر اینکه هنر باید محصول شیره جان، که همان عشق است باشد، تصریح کرد: موسیقی صحیح موجب خیزش روح و عامل حرکت آن به سمت اوج است.

  وی اظهار عقیده کرد که غیر از موسیقی لهوی، موسیقی های حرام دیگری نیز وجود دارند. هر چیزی که عزت انسان را بشکند حرام است؛ موسیقی هایی هم که عزت انسان را بشکند و انسان را پست کند حرام است.
  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:54 ] [ مهدی امیری ]

  سامی یوسف خواننده مسلمان بریتانیایی و آذربایجانی الاصل مسلمان از اطلاق نام مایکل جکسون اسلامی و یا خواننده پاپ اسلامی بر او خودداری می‌‏کند و می‌‏گوید من شبیه این خواننده نیستم. سامی یوسف به رسانه‏های اسلامی گفته است: من آهنگ‏‌ها و موسیقی‏های دینی و با مضامین اسلامی را برای مخاطب خود تولید می‌‏کنم؛ درحالی که موسیقی مایکل جکسون هیچ ارتباطی با دین نداشت و بعضا برخی مضامین آن کاملا با شریعت اسلامی در تعارض بود. یوسف که با نشریه ترکیه‏ای «زمان» و به مناسبت انتشار آلبوم جدیدش با عنوان «where were you are» سخن می‌‏گفت، از موسیقی‎‏های تندی همچون «راک» و «پاپ» انتقاد کرد و گفت: این نوع اوصاف با کار دینی من هماهنگ نیست؛ رسالت دینی من و موسیقی اسلامی من چیز دیگری غیر از موسیقی‏های خشن رایج است. یوسف اضافه کرده که دوست دارد مردم و مسلمانان او را با نام سازنده موسیقی مناسب و خوب بشناسند نه کسی که با موسیقی پاپ یا راک در ارتباط است. او می‌‏گوید: این منظور در آلبوم جدیدم هویداست. آلبوم «المعلم» نخستین آلبوم موسیقی اسلامی سامی یوسف بود که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد و موجبات شهرت فراوان او را در جهان اسلام فراهم آورد.

  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:53 ] [ مهدی امیری ]
  آخرین شب کنسرت گروه سیمرغ در باشگاه انقلاب تهران برگزار شد. عکس‌های سعید عبداللهی از این اجرا و حواشی‌ آن‌را این‌جا ببینید ... • [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:47 ] [ مهدی امیری ]

  امکان دریافت رسمی مدارک سیسکو آکادمی در ایران میسر شد.


  امکان دریافت رسمی مدارک سیسکو آکادمی در ایران میسر شد.

  به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، در نشست خبری مشترک مدیران موسسه کهکشان نور و شرکت سافت لاین، موسسه کهکشان به عنوان مرکز انحصاری برگزاری آزمون‌های سیسکو آکادمی در ایران معرفی گردید.

  بر اساس این گزارش، در ابتدای نشست خبری، علیرضا صالحی، مدیر روابط عمومی موسسه اظهار داشت: با توجه به مساله تحریم‌ها و اینکه سال‌ها است امکان دریافت رسمی مدارک تخصصی بین‌المللی در ایران وجود ندارد، باعث خوشحالی است که می‌بینیم این معضل مرتفع گردیده و امیدواریم که راه برای دریافت سایر مدارک بین‌المللی نیز باز گردد.

  سپس بهنار آریا، مدیر آموزش موسسه کهکشان نور با بیان خلاصه‌ای از فعالیت‌های موسسه گفت: فعالیت موسسه کهکشان نور به عنوان مرکز آموزش تخصصی دوره‌های فناوری اطلاعات از سال ۱۳۷۹ آغاز شده و در حال حاضر از سه بخش مجزا تشکیل شده است. وی افزود: فعالیت‌های آموزشی تحت عنوان کهکشان نور‌، فعالیت های تخصصی مشاوره امنیت فناوری اطلاعات تحت عنوان کهکشان مشاور ایمن و فعالیت‌های انتشاراتی تحت عنوان انتشارات کهکشان دسته‌بندی و راهبری می‌شوند که هر سه فعالیت مکمل یکدیگر هستند.

  سپس بابک تمدن، مدیرمنطقه‌ای شرکت بین‌المللی سافت لاین درشرح مختصری از فعالیت‌های شرکت گفت: شرکت سافت لاین در بیست کشور جهان از جمله ایران دارای شعبه بوده و در زمینه فروش نرم‌افزارهای اورجینال، ارائه خدمات آموزشی، مشاوره و پیاده‌سازی راهکارها و ارائه خدمات پشتیبانی فعالیت می‌کند. این شرکت با بسیاری از برندهای معتبر بین‌المللی در زمینه فروش یا آموزش همکاری می‌کند و برندهای معتبر بسیاری نیز از جمله مشتریان شرکت محسوب می‌گردند. مدیر منطقه‌ای سافت‌لاین با اشاره به بیش از پنجاه هزار نفر متخصص که در این شرکت دوره‌های آموزشی را گذرانده‌اند تصریح کرد: سافت لاین در حال حاضر بیش از ۳۰۰ دوره آموزشی برگزار می‌کند که دوره‌های سیسکو آکادمی نیز از آن جمله است که در کشور ایران انحصارا با همکاری موسسه کهکشان نور انجام می‌گیرد.

  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:43 ] [ مهدی امیری ]
  • اولین بار که خواندی چند ساله بودی؟

  (می‌خندد) یک نوار دارم که در سه سالگی‌ام خوانده‌ام. احتمالا خانواده‌ام صدایم را ضبط کرده‌اند.
  • ترانه‌های کودکانه؟
  نه. «سال سقوط» را خوانده‌ام.

  • «سال سقوط؟» اصلا در آن سن و سال معنی ترانه را می‌فهمیدی؟
  نه. به هیچ وجه. مثلا می‌گویم «سال به گم بست! رسیدن/خنجه! به دیوار کشیدن» ولی می‌خواندم.

  • جالب است. ولی در آن دوران که به خوانندگی وموسیقی فکر نمی‌کردی؟
  طبیعتا نه. اما وقتی به دبستان می‌رفتم، پسرخاله‌ام گیتار می‌زد ومن از همان دوران به گیتار علاقه‌مند شدم. حتی عکس لیبل آلبوم «گل آفتابگردان» با همان گیتار پسرخاله من انداخته شده است. بعد در یکی از تولد‌های کودکی‌ام، گیتار کوچکی هدیه گرفتم.

  • گیتار واقعی یا اسباب بازی؟
  واقعی، ولی در اندازه کوچک. مدتی با آن گیتار کوچک سرگرم بودم، تا این‌که پسر عمه‌ام....

  • گفتی پسر خاله‌ات...
  نه این‌بار می‌خواهم از پسر عمه‌ام بگویم. او نی می‌زد و مرا کم کم به موسیقی سنتی علاقمند کرد.

  • پس در خانواده‌تان موسیقی تقریبا موروثی است؟
  شاید. من کم کم به موسیقی سنتی علاقمند شدم وخواستم دف بزنم. برای خودم یک دف خریدم ولی قبل از این‌که به کلاس بروم، دف پاره شد و من هم بی‌خیال دف زدن شدم. درضمن پسر خاله‌ام هم مرحوم شد و من دیگر زیاد پی‌گیر موسیقی سنتی نشدم.

  • بنابراین وقفه‌ای به وجود آمد؟
  تا دوران دبیرستان که بعضی از دوستان به کلاس موسیقی می‌رفتند...

  • کجا به دنیا آمدی؟
  بیمارستان نجمیه.

  • در دوران کودکی و نوجوانی در چه محله‌ای زندگی کردی؟
  پاسداران. چطور؟

  • می‌خواستم ببینم در چه شرایط اجتماعی و اقتصادی بودی. پس رفتن به کلاس موسیقی برای نوجوانی در شرایط تو، کار مشکلی نبود؟
  نه از لحاظ مالی مشکلی نداشتم. یکی از دوستانم که کی‌بورد می‌زد برای من استاد گیتاری پیدا کرد که....

  • اسم استادتان؟
  وفا فرجی.

  • خب بعد....
  بعد از یک سال و نیم نوازندگی‌ام به حدی خوب شد که تعلیم تعدادی از بچه‌هایی که برای آموزش می‌آمدند به من واگذار شد.

  • یعنی در واقع استاد شدی؟
  خیلی زود. باورکن بعضی‌ها 10 سال بود که می‌آمدند ولی هنوز دو ره می فا سل لا سی را هم یاد نگرفته بودند.

  • این هنرآموز با استعداد غیر از تدریس چه کار می‌کرد؟
  آهنگسازی. از ساختن ملودی لذت می‌بردم. گل آفتابگردان را در همان سال‌ها ساختم.

  • یعنی چه سال‌هایی؟
  هزار وسیصد وهفتاد وسه. بیشتر ترانه‌های آریان 1و2 در همان سال‌ها ساخته شده بود.

  • پس تصمیمت را گرفته بودی؟
  چه تصمیمی؟

  • که خواننده و آهنگساز شوی؟
  ای بابا. آن روزها فقط می‌شد در جمع‌های خانوادگی خواند. حتی حمل ساز هم جرم بود.

  • پس برای دل خودتان آهنگ‌ می‌ساختید؟
  بله. دقیقا...

  • و اصلا تصور هم نمی‌کردید که این آهنگ‌ها را روزی اکثر مردم در حافظه‌شان داشته باشند؟
  نه فقط در ایران بلکه ما در هر کشوری که کنسرت می‌گذاشتیم، مردم ترانه‌ها را با ما می‌خواندند.

  • حس خوبی بود؟ یا بهتر است بگوییم هست.
  بی‌نظیر. واقعا فکر نمی‌کردم این اتفاق بیفتد. اصلا در آن دوره چیزی به نام موسیقی پاپ نبود.

  • چه وقت احساس کردی که می‌شود پاپ خواند.
  اولین بار دیدم که مهدی سپهر ترانه‌ای را با گیتار خواند و بعد هم ترانه «من بهارم، تو زمین» خشایار. اینها را که شنیدم احساس کردم که شاید راهی برای موسیقی پاپ باز شده و بعد هم ضربه نهایی...

  • ضربه نهایی؟
  آلبوم «مسافر» شادمهر عقیلی که منتشر شد مطمئن شدم، اتفاقی که منتظرش بودم در حال افتادن است. «مسافر» را برای پیام بردم.

  • پیام صالحی؟
  بله.

  • با هم دوست بودید؟
  بله. او هم آهنگ‌ها را شنید و شروع به جمع کردن گروه کرد.

  • گروه؟ یعنی از اول می‌خواستید گروه تشکیل بدهید؟
  نمی‌دانم. یعنی هیچ‌کدام نمی‌دانستیم. فقط می‌خواستیم بخوانیم. شرایطی به وجود آمده بود که نباید از دست می‌دادیم.

  • اولین اعضای گروه چه کسانی بودند؟
  من و پیام. سیامک خواهانی هم بود. بعد هم سحر و ساناز کاشمری و شراره فرنژاد اضافه شدند. شهروز، برادر شراره هم کی‌بورد می‌زد که بعد از یک ماه رفت و جایش را به نینف داد.

  • محمدرضا گلزار چطور وارد گروه شد؟
  او با سیامک دوست بود.

  • گروه کامل بود؟
  نه. ما نه بیسیست داشتیم و نه درامر. ولی در این حال پیام به دنبال گرفتن مجوز برای ترانه‌ها بود.

  • موفق شد؟
  بله. تقریبا.

  • چرا تقریبا؟
  ما مجوز اجرای زنده گرفتیم نه مجوز آلبوم. کسی که برای اجرای صحنه ترانه‌ها مجوز داد فردای آن روز فوت شد.

  • و بعد...
  ما هر روز تمرین می‌کردیم تا این‌که برای اجرا از ما امتحان گرفتند که توسط کارشناس رد شدیم.

  • کارشناس چه کسی بود؟
  آقای کامبیز روشن‌روان. که بعد‌ها سر یکی از اجراهای ما به پشت صحنه آمد و از کار ما تعریف کرد و من گفتم آقای روشن‌روان، یادتان می‌آید که ما را رد کردید؟

  • شما که ناامید نشدید؟
  به هیچ وجه. ما تمرین می‌کردیم تا اینکه توسط یکی از دوستان پیام برای اجرا به قشم دعوت شدیم.

  • برای کنسرت؟
  نه. برنامه‌ای شبیه جنگ. همه چیز بود. نمایش کمدی. ژانگولر. آکروبات. ساعت 2 نیمه شب نوبت به ما رسید که وقتی دیدند سه دختر عضو گروهند، گفتند که نمی‌توانید اجرا کنید. مردم هم کم‌کم داشتند می‌رفتند. خوب یادم می‌آید که پیام لنگان لنگان، از این طرف به آن طرف می‌رفت تا این اجرا را از دست ندهیم.

  • چرا لنگان لنگان؟
  می‌دانی که پیام دامپزشک است. اسب لگدش زده بود.

  • بالاخره اجرا کردید؟
  با کلی تلاش و خواهش رفتیم روی استیج. همه ما خوابمان می‌آمد. اولین کار را که اجرا کردیم جمعیت برگشتند و تا آخر اجرای ما ماندند و وقتی اجرای ما تمام شد همه بلند شدند و ما را تشویق کردند. انرژی مردم خواب را از سرمان پراند.

  • پس شروع خوبی بود؟
  خیلی خوب. اصلا انتظارش را نداشتیم.

  • چقدر دستمزد گرفتید؟
  هیچی. فقط هزینه رفت وآمد و اقامت‌مان.

  • از این موضوع که ناراحت نبودید؟
  اصلا، و بهتر از همه این بود که ما از این اجرا فیلم گرفتیم.

  • این فیلم به دردتان خورد؟
  پیام از روی این فیلم تکثیر کرد و برای تهیه‌کنندگان مختلف فرستاد که در این میان به دست محسن رجب‌پور هم رسید.

  • و این شد آغاز آریان.
  بله. او با پیام تماس گرفت و خواست اجرای ما را ببیند و ما که تا آن روز در زیرزمین تمرین می‌کردیم وسایل را برداشتیم و به روی زمین آمدیم. یعنی داخل ساختمان خانه پیام.

  • دیگر زیرزمینی نبودید.
  محمدرضا احمدیان هم با محسن رجب‌پور آمده بود. ما لایو زدیم و خواندیم و آنها هم از گروه ما خوششان آمد و قرار شد آلبوم تولید کنیم. ولی قبل از آلبوم در تالار حرکت کنسرت گذاشتیم.

  • استرس داشتید.
  قبلا چند بار دیگر در قشم اجرا داشتیم.

  • باز هم مجانی؟
  نه. یک بار پانصد هزار تومان گرفتیم و بار بعد دو میلیون تومان.

  • هر نفر؟
  نه کل گروه. تقسیم می‌کردیم.

  • رسیدیم به اجرای تالار حرکت. فروردین هزار و سیصد و هفتاد و نه.
  چه زود 10 سال گذشت.... باور نمی‌کردیم. آنجا برای اولین بار استرس داشتم. خیلی‌ها آمده بودند. شادمهر عقیلی، بابک ریاحی‌پور، علیرضا عصار، دکتر ریاحی، ایرج قادری و...

  • هدیه تهرانی هم بود؟
  نه. فکر می‌کنم او اجرای سوم تالار حرکت آمد. روز اول آنقدر استرس داشتیم که پیام موقع معرفی گفت: امشب آقای ایرج قادری هم در خدمت ما هستند...

  • و بعد اولین آلبوم آریان...
  بله.

  • و آن استقبال گسترده.... انتظارش را داشتید؟
  نه در این حد.

  • فکر می‌کنی دلیل این استقبال چه بود؟حضور سه دختر در گروه، که تا آن موقع تابو محسوب می‌شد؟ محمدرضا گلزار؟ یا موسیقی و اشعار شما؟
  شاید همه اینها در کنار هم. اصلا موفقیت بستگی به شرایط زیادی دارد.

  • حتی زمان و مکان.
  کاملا. و انگار برای آریان همه این چیزها مهیا شده بود. از همه مهم‌تر یک مدیریت درست.

  • محسن رجب‌پور.
  بله. او دو برابر همه ما فکر می‌کرد و نمی‌خواست بی‌گدار به آب بزنیم.

  • آلبوم 1 و 2 موفق بود ولی آلبوم 3.....
  قبول دارم. آن چیزی که می‌خواستیم نشد. طبیعی است که استقبال هم مثل قبل نبود. انگار همه بلایای طبیعی و غیرطبیعی نازل شده بودند تا کار، آن چیزی که می‌خواهیم، نشود. به همین دلیل فکر کردم در آلبوم چهارم باید اتفاقی بیفتد و پیدا کردن آن اتفاق، کار ساده‌ای نبود.

  • ایده همکاری با کریس‌دی‌برگ از چه کسی بود؟
  از من.

  • جدی؟ چرا و چطور به این نتیجه رسیدی؟
  رفتن نام ما در دایره‌المعارف موسیقی‌دانان جهان باعث شده بود که اعتماد به نفس‌مان بیشتر شود و این یک رزومه خوب بود برای ما. یک روز همین‌طور در همان دایره‌المعارف، چشمم به نام کریس‌دی‌برگ افتاد. فکر کردم که چه خوب می‌شد اگر می‌شد با او بخوانیم، او هم بی‌حاشیه بود و هم محبوب. در همان جا آدرس و ایمیل او هم بود.

  • وقتی قضیه را با گروه در میان گذاشتی، عکس‌العملشان چه بود؟
  خندیدند. ولی من از رو نرفتم و پیشنهادم را با آقای رجب‌پور مطرح کردم.

  • او هم خندید؟
  بله، اما من از طرف شرکت ترانه شرقی، برای کریس دی برگ، هم ایمیل زدم و هم فاکس فرستادم. یک هفته بعد ایمیلی از طرف مدیر برنامه‌اش به من رسید که پیشنهاد ما را پذیرفته و دوست دارد با ما بخواند. حتی پیشنهاد کرده بود که یکی از ترانه‌های او را که تاپ چارت انگلیس بوده با هم بخوانیم.

  • باورش کمی سخت نبود؟
  بیشتر از کمی. یک هفته نگذشته بود که متن ترانه را برای ما فرستادند. یک هفته بعد هم ترانه فارسی آن آماده بود وما برای او فرستادیم. ولی بعد مانده بودیم چطور کار را بخوانیم. می‌توانستیم هر کدام جدا بخوانیم ولی می‌دانستیم در بهترین شرایط هم جنس و رنگ صدا، یکی نمی‌شود. بنابراین رفتیم لندن و کار را باهم خواندیم و ضبط کردیم و بعد برگشتیم تهران.

  • به همین سادگی؟
  برای خود ما هم باورش سخت بود. مخصوصا وقتی قرار شد کریس‌دی‌برگ به ایران بیاید و کنسرت‌مان با حضور او باشد که او هم به ایران آمد ولی کنسرت برگزار نشد. بعد از این هم بعید می‌دانم بتواند یا بخواهد که به ایران بیاید.

  • آمدن کریس‌دی‌برگ به ایران، برای شما فایده‌ای هم داشت؟
  حضور او برای ما مهم بود ولی آلبوم را در حاشیه قرار داد.

  • اصلا چیزی از گروه آریان مانده است؟
  اتفاقی که برای گروه نیفتاده، بعضی‌ها رفته‌اند، بعضی‌ها به عنوان مهمان همراه‌مان شدند. بعضی‌ها تغییر کرده‌اند. ولی گروه همان، گروه است.

  • محمدرضا گلزار؟
  او در جذب مخاطب تاثیر داشت اما برای جمع، و کار گروهی ساخته نشده است. او نمی‌تواند یکی از 10 نفر باشد، باید خودش باشد و در اولین اجرای پس از جدایی او، ما در 10 شب، 50 ‌هزار تماشاچی داشتیم. هر شب پنج هزار نفر. با رفتن او، آریان زمین نخورد.

  • پیام صالحی؟
  او از ما جدا نشده. آلبوم مستقلی بنا بر سلایق شخصی‌اش تهیه کرده است ولی هنوز عضوی از گروه آریان است.

  • اما در کنسرت آمریکا همراهتان نبود؟
  چون ویزایش آماده نشد وگرنه همراه ما می‌آمد. ویزای علیرضاطباطبایی هم آماده نشد. محسن رجب‌پور هم چهار روز دیر رسید.

  • نینف امیر خاص؟
  بله. او تنظیم‌کننده ما بود و رفتنش کار ما را خیلی مشکل کرده است.

  • در حال حاضر تنظیم‌کننده‌تان کیست؟
  چند ترک را شهاب حسینی تنظیم کرده است، بعضی‌ها را هم خودم. نمی‌دانم شاید هم تنظیم‌کننده جدیدی با گروه هم‌کاری کند.

  • هنوز هم می‌گویید آریان همان آریان است؟
  بله. حتی سحر هم به زودی ازدواج می‌کند و از ایران می‌رود ولی این دلیل نمی‌شود گروه از هم بپاشد.

  • تا به حال برای اجرا در عروسی دعوت شده‌اید؟
  خیلی زیاد. مخصوصا در خارج از کشور. خودمان هم خنده‌مان می‌گیرد. مثلا فکر کن گروه آریان در یک عروسی باید چه چیزی را بخواند.

  • ترانه پرواز.
  از آن جالب‌تر این‌که هر کسی به ما می‌رسد می‌گوید سی‌دی جدیدتان را ندارید تا به من بدهید. انگار نه انگار که این یک محصول تجاریست که برای من و امثال من هزینه داشته است.

  • شهرت آزارت نمی‌دهد؟
  نه. شهرت لذت‌بخش است. کم پیش آمده که برای من آزاردهنده باشد. چند وقت پیش داشتم بنزین می‌زدم که پدر و پسری از ماشین پیاده شدند و خواستند با من عکس بیندازند. من هم با آنها عکس انداختم.

  • در حال بنزین زدن؟
  بله. مسؤل پمپ بنزین با تعجب نگاه می‌کرد و بعد از من پرسید: اینها فامیل‌تان هستند؟ تصور کن فامیل‌های آدم بیایند و در پمپ بنزین عکس بیندازند.

  • و بدترین اتفاق.
  کنسرت باشگاه انقلاب، آن باد و توفان لعنتی، و بعد هم کنسل شدن کنسرت. والبته کنسرت اصفهان که مجبور شدیم در همان شب اول از در پشت استیج فرار کنیم.

  • مگر مجوز نداشتید؟
  چرا.

  • حمله‌کنندگان چه کسانی بودند؟
  نمی‌دانم. به ما گفتند عوامل خودسر.
  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:41 ] [ مهدی امیری ]
  •  ساعت بیست و پنج شب رضا یزدانی منتشر شده و چهار ترانه‌ هم از توست. نظرت را در مورد همکاری با رضا یزدانی و همکاری در این آلبوم می‌گویی؟
  من کارهای رضا را همیشه دوست داشته و دارم ولی ترجیح می دادم در این آلبوم و با این شیوه‌ی انتشار، حضور نداشته باشم. چون حواشی زیادی با خود همراه داشته و خیلی از انتخاب‌های رضا از جمله همکاریش با هر کسی از راه رسید، دارد کم کم به پای من هم تمام می‌شود واین برایم قابل تحمل نیست. من اگر آبرو و اعتباری دارم آن را مفت به دست نیاورده‌ام که با ندانم کاری و انتخاب‌های اشتباه یک دوست آوازخوان به بادش بدهم. مثلن شاید من نمی‌خواستم ترانه‌ام روی سریال «قلب یخی» قرار بگیرد اما رضا بدون هماهنگی با خودم و حتا آوردن نامی از من در تیتراژ، از آن استفاده کرده. قطعه‌ی «مرگ تدریجی رؤیا» فروخته شده به ایرانسل و آن موسیقی و اجرای درخشان را در حد زنگ موبایل نزول داده‌اند، آن هم بدون خبر دادن و هماهنگی با من و کارن همایونفر که آهنگساز و تنظیم‌کننده‌ی و خالق آن کار بوده و این - جدا از ماجرای مالی- توهین به حق ترانه‌سرا و آهنگساز است. با اجرای یک ترانه که خواننده مالک تمام حق و حقوق مادی و معنویش نمی‌شود. این روزها هم رضا می‌خواهد از دو ترانه‌ی من در فیلمی به کارگردانی آقای خاکی استفاده کند و هنوز نه از طرف کارگردان و نه تهیه کننده تماسی با من گرفته نشده که آقای ترانه‌سرا اصلن تو راضی هستی از ترانه‌هایت در فیلمی که حتا فیلم‌نامه ‌اش را نخوانده‌ای استفاده بشود یا نه؟ من ترانه‌هایم را برای اجرا در آلبوم و کنسرت و احیانن کلیپ به رضا واگذار کرده‌ام و گوشت قربانی نیست که هرجور و هرجا خواست از آن‌ها استفاده کند. خلاصه‌ این که همکاری در آلبوم آخر رضا اتفاق خوش‌آیندی برای من نبوده.

  • اسم تو هم انگاربه دلیل ممنوع‌الکاری روی اینسرت آلبوم نیست و ترانه‌ها به اسم افراد دیگری منتشر شده‌اند.
  بله. از قدیم گفتند آدم در سختی‌ها و ناخوشی‌ها رفقایش را می‌شناسد. من هم شناخت بهتر دوستان خواننده و آهنگسازم را مدیون ممنوع‌الکار شدنم هستم. ممنوع که می‌شوی، دوست و نادوست را بهتر می‌شناسی. یکی پا به پای تو می‌آید، پای اجرای ترانه‌های تو می‌ایستد و آن‌قدر دل دارد که اسمت را روی اینسرت آلبومش بیاورد؛ یکی اما مدام سعی می‌کند تو را به نوشتن تعهد و غلط کردم‌نامه وادار کند و اسمت را از اینسرت آلبومش خط می‌زند، لحظه به لحظه و روز به روز از تو دور می‌شود و فاصله‌ی ایمنی‌اش را از تو حفظ می‌کند تا مبادا ممنوع بودن (که پنداری ویروسی واگیردار است!) دامن‌گیر او هم بشود و شریک جرم تو به حساب بیاید... اما شریکِ کدام جرم؟ من که این ممنوع الکاری را مثل یک مدال به سینه‌ام می‌زنم و بهش می‌بالم. چون بدهکار خودم و مخاطبِ خودم نیستم.

  • چرا مثل خیلی‌ها از اسم مستعار استفاده نکردی یا ترانه را به اسم یکی از اقوامت ندادی؟
  آخر برای چی اسمم را عوض کنم؟ می‌دانم می‌شود با یک اسم قلابی، دوباره به پرکاری سابق برگشت، اما من حاضر نیستم اسمم را عوض کنم تا مجاز به حساب بیایم. ما یک روز مثلن می‌خواستیم جهان را عوض کنیم اما جهان دارد رفته رفته همه‌چیزمان راعوض می‌کند، حتا اسممان را. مگر من چکار کردم که بخواهم با یک اسم قلابی کار کنم؟ آن‌هایی که ممنوع‌الکارم کردند باید بروند اسمشان را عوض کنند! بهانه‌ی خواننده‌ی آلبوم «ساعت بیست و پنج شب» برای حذف اسم من، ممنوع‌الکاری‌ام بوده اما این بیشتر از بی‌دلی خودش ناشی شده، نه چیز دیگری. چون در همین دوران ممنوع‌الکاری من، خواننده‌های زیادی مثل فرزاد فرزین، حمید حامی، حسین زمان، امیر فضلی، چنگیز حبیبیان، امیر فاتحی و... اسمم را به عنوان ترانه‌سرا روی اینسرت آلبوم‌هاشان آوردند و کسی آن‌ها را - خدای نکرده و زبانم لال- ممنوع الکار نکرد. یعنی اسم نوشتن، یا ننوشتن بسته به این است که خواننده (به قول مسعود کیمیایی) قد یک ماهی، خاویار داشته یا نداشته باشد.

  • بالاخره تو ممنوع‌الکار هستی یا نه؟ یعنی چی که ممنوع‌الکاری ولی اسمت توی آلبوم‌هایی می‌تواند باشد و توی بعضی‌ها نه. اگر ممنوع هستی نظارتی روی این نیست؟
  خب موضوع همین است که برعکس کشورهای متمدن، در این‌جا هیچ اتفاقی به شکل کتبی و علنی به تو اعلام نمی‌شود اما در عمل ترانه‌ای از من، اجازه‌ی ورود به بخش مجوز و شورای شعر را ندارد مگر با نام دیگری. همان‌طور که شروع ممنوعیت بدون اعلام رسمی بوده، اتمامش هم به طور رسمی و مشخص اعلام نشده. اگر شما از اتمامش باخبر شدید به من هم خبر بدهید! تازه به قول خودت معلوم نیست چه‌طور اسمم در بخشِ با تشکر (آن هم با فونت چاق و چله!) می‌تواند بیاید اما به عنوان ترانه‌سرا نه؟! این‌ها همه‌ش برمی‌گردد به خودسانسوری خواننده. خیلی‌ها هم همان‌طور که خودت اشاره کردی شعرها را به اسم دیگری می‌برند شورا و بعد اسم ترانه‌سرای ممنوع‌الکار اصلی، یا اسمی من درآوردی که خود آن ترانه‌سرا ساخته را روی اینسرت آلبومشان می‌آورند. متاسفانه ما دچار چرخه‌ای هستیم که دروغ را ترویج و همه را وادار به دروغ گفتن می‌کند. همه می‌دانیم که روزبه بمانی ترانه‌های آلبوم آخر خشایار اعتمادی را گفته اما روی اینسرت اسم بهروز بمانی آمده. آخه این یعنی چی؟ من که درک نمی‌کنم چطور می‌شود اسم کسی را ازش گرفت؟ البته این آلبوم رضا حکایت طول و درازی دارد. من چند سال قبل به رضا پیشنهاد کردم یک آلبوم از کار ترانه‌سراهای جوان‌تر بخواند. قرار بود ترانه‌ها را با هم انتخاب کنیم، اما چیزهایی که توی این آلبوم خوانده به انتخاب خودش است. قرار بود این آلبوم از کارهای خودمان مجزا باشد اما چهار تا ترانه‌ی من هم کنار آن ترانه‌ها قرار گرفتند. خلاصه خیلی قرارها بود که فراموش شد. چند ماه پیش رضا این آلبوم را آورد پیش من و اصرار داشت که اسم من به عنوان مدیر هنری پای آلبوم باشد ومن زیر بار نرفتم. به همین دلیل ساده که ترانه‌ها (خوب، یا بد) به انتخاب من نبودند. اسم آلبوم اول «ترانه‌های خط شکن» بود که به «ساعت بیست و پنج شب» تغییر کرد. البته شخصن اسم دوم را بیشتر می‌پسندم چون اولی با ترانه‌های آلبوم نمی‌خواند و من ترانه‌ای خط شکن، حتا بین ترانه‌های خودم توی آلبوم نشنیدم که با آن اسم جور دربیاید...

  • البته همین اسم هم جای سوال دارد چون کلمه‌ی شب به‌نظر اضافه می‌آید. ما می‌گویم ساعت سیزده تا مجبور نباشیم بگوییم یک ظهر و وقتی می‌گوییم ساعت بیست و چهار معلوم است که داریم از شب حرف می زنیم.
  آره. جالب این که در اسم فرنگی آلبوم هم همین اشتباه را کرده‌اند و بغلش پی.ام نوشتند. در هر حال یک ترانه‌ی من به اسم «تو شعر من باش» از آلبوم حذف شد. جالب این که ترانه‌ی یاد شده از طرف شورای شعر تایید شده بود و انگار اهالی ناشناس شورای عالی فرهنگی از شاعران شورا هم عالم‌ترند به امر شعر، یا بهتر است بگویم سانسور شعرند! جالب‌تر این که تمام ترانه‌های من (به بهانه‌ی ممنوع الکاری) با نام کسی جز خودم به مرکز موسیقی ارائه شده و در آلبوم هم اسمی از من به عنوان ترانه‌سرا نیست! متاسفانه نوع نوشتن اسامی ترانه‌سراها هم کار را سخت‌تر کرده و نام آن‌ها یک روی اینسرتِ آلبوم آمده و نام ترانه‌ها روی دیگر. یعنی اصلن مشخص نیست کدام ترانه، مال کدام ترانه‌نویس است و ترانه‌های من ممکن است به حساب هرکدام از آن نام‌ها گذاشته شود. خلاصه کنم: آش شله قلمکاری شده. خواننده آلبوم اگر ـ آنگونه که ادعا می‌کند – کمی معرفت داشت حداقل می‌توانست اسم من را روی اینسرت آلبوم بیاورد، یا لااقل اسم نویسنده‌ی هر ترانه را مقابل اسم ترانه بنویسد و جای خالی، یا سه نقطه مقابل ترانه‌هایی که من نوشته‌ام بگذارد. گمان نکنم به خاطر آوردن سه نقطه روی اینسرت آلبومی کسی را ممنوع الکار کنند، اما انگار دوست شجاع من - که قرار است به قول هواداران ساده دلش مثلن نماینده‌ی موسیقی معترض راکِ این سرزمین باشد- حتا از نیاوردن نام من هم وحشت داشته. تازه جدیدن در مصاحبه‌هاش هم به خبرنگارها یادآوری می‌کند از آوردن اسم من خودداری کنند و در یک مجله هم ترانه‌های «کوچه ملی» و «پیکان من» را به اسم ترانه‌سرای دیگری چاپ کرده‌اند و به پشتوانه دوستی با سردبیر جلوی چاپ اصلاحیه‌ای که من برای آن مجله فرستادم را گرفته و در کل خدا بیامرزد پدر محرمعلی خان مرحوم را! سوال من این است که وقتی خواننده‌ای دل آوردن اسم ترانه‌سرایی را روی اینسرت آلبوم و در مصاحبه‌هایش ندارد، چرا از ترانه‌های او استفاده می‌کند؟

  • البته این قابل درک نیست که خواننده ای این‌همه کار اجتماعی بخواند و رفتارش این‌قدر متناقض باشد.
  چی بگم.... آن کارها را هم اغلب به زور من و دیگران خوانده و متاسفانه حتا برای همان‌ها هم احترام قائل نیست. حتا تا جایی که بتواند بعضی از آن‌ها را پنهان می‌کند. در کنسرتش تصاویر فیلم «حکم» ر روی پرده نشان می‌دهد، اما ترانه‌ی اول آهنگِ «لاله زار» که دخلی به فیلم ندارد را اجرا می‌کند، چرا که معتقد است ترانه‌ی اصلی فیلم تنده! یعنی ترانه‌ی فیلمی که شش ماه اکران بوده و به شکل وی.سی.دی هم منتشر شده و تازه جایزه‌ی حافظِ طلایی مجله‌ی «دنیای تصویر» را هم نصیبش کرده، به نظرش تند می‌آید و از اجرای زنده‌اش طفره می‌رود. همین خودسانسوری را درباره ی ترانه‌های دیگه‌ای مثل «محاکمه در خیابان»، «جردن»، «نمایش»، «مرثیه عاشقانه ست»، «مش رمضون» و... اعمال می‌کند و حتا آن‌ها را برای گرفتن مجوز اجرای زنده به مرکز موسیقی ارائه نمی‌کند. حتا ترانه‌ی «برج» که به اصرار من در آلبوم «هیس» جا گرفت را در کنسرتش با دودلی و به اصرار گروهش اجرا می‌کند و این یعنی اعتقاد نداشتن به چیزی که خوانده. یعنی ما داریم بالای قبری که مرده‌ای در آن نیست گریه‌ می‌کنیم و دنبال نشانی خانه‌ای می‌گردیم که وجود خارجی ندارد. رضا هرچه بیشتر شناخته شد محتاط‌‌تر شد و این غم‌انگیز است. او خبر ندارد شهرت هیولا‌یی‌ست که می‌تواند قبل از همه، خودِ به شهرت رسیده را نابود کند. فعلن به هر قیمتی می‌خواهد دیده شود و برای همین مثل کارتن زبل خان، در هر جایی، از نشست مطبوعاتی جشنواره‌ی فجر گرفته، تا عکس انداختن با مار پیتون و فوتبال دیدن با جرزینهو سر و کله‌اش پیدا می‌شود. او باید بالاخره جوابی برای مخاطبین ساده‌ای که در کنسرت‌هایش عبارت غم‌انگیز «سلطان راک ایران» را فریاد می‌زنند داشته باشد. فقط با صدا کلفت کردن که نمی‌شود متعهد بود. ماندگاری در بین این مردم گوهری‌ست که با مانکن شدن و با هر نان‌به‌نرخ روز خوری همکاری کردن و کنار هر کسی ایستادن نمی‌خواند.

  • به هرحال شرایط فرهنگی جامعه را هم باید در فعالیت هایش مد نظر بگیرد.
  من هیچ‌وقت انتظار انجام دادن حرکتی انتحاری از طرف رضا نداشته و ندارم، اما معتقدم در همین چهارچوب مجاز بودن و مجاز ماندن، خیلی کارها می‌توانست بکند که نکرده. یعنی خودش ارشادِ مضاعفی برای خودش شده و این از بی‌توجهی به کار و سبک و کلامی که خوانده آب می‌خورد. در مصاحبه‌هایش آن جمله‌ی مسعود کیمیایی که گفته «بعد از رضاموتوری و فرهاد، رضا یزدانی و یغما گلرویی با ترانه‌ی فیلم حکم می‌آیند» را مدام کُپی پیست می کند، پس یعنی خوش دارد که در ردیف خواننده‌ای به سبک و سیاق «فرهاد مهراد» به حساب بیاید اما در عمل فرقی با خواننده‌گان سولاریوم رفته و بندانداخته‌ای که بیشتر به اتو کشیدن موهاشان اهمیت می‌دهند تا موزیک و کلامی که استفاده می کنند ندارد. مدام پزِ شش و هشت نخواندنش را می‌دهد و انگار نمی‌داند موضوع شش و هشت خواندن و نخواندن نیست. خیلی خوانند‌ها فقط شش و هشت می‌خوانند، اما به کار و کلام و سبک موزیک و مخاطب خود اهمیت می‌دهند. آن شش و هشت خواندن شرف دارد، به هیبت و لحن اجتماعی داشتن اما خودسانسوری. تنها می‌توانم متاسف باشم برای دوست همچنان عزیزی که انگار سرنوشت محتوم خود را در ترانه‌ای که سال‌ها پیش ازم خوانده فریاد زده: آخ! اگه خودتو گم کنی! وای به حالت! ای آوازخون! / اگه پشت به مردم کنی! وای به حالت! ای آوازخون...

  • آیا در آلبوم‌های بعدی رضا هم باهاش همکاری خواهی کرد؟
  اگر شرایط به این روال باشد قطعن نه. خودم را شریک نمی‌کنم در مرگ تدریجی این رؤیا. ترجیح می‌دهم رضا و اجراهایش مثل یک خاطره‌‌ی خوش در ذهن و کارنامه‌ام باقی بمانند، جای این‌که رفته رفته به کابوس و بختکم بدل شوند. همان‌طور که او می‌ترسد ممنوع‌الکاری‌ام دامنگیرش بشود، من هم می‌ترسم رفتار ضد و نقیضش به پای من گذاشته شود و با این که خودش و اجراهایش را دوست دارم ترجیح می‌دم با هم کار نکنیم. من وقت و انرژی و رفاقت صرفِ رضا کرده‌ام و بین ما فقط موضوع همکاری نبوده. حالا بعدِ دَه سال، نتیجه‌ی تمام آن وقت و انرژی گذاشتن‌ها و رفاقت‌ها رسیدن به شمایلی شده که برای خودم هم غریبه ا‌ست. من این رضا یزدانی را نمی‌شناسم. رضا یزدانی‌یی که من می‌شناختم هدف دیگری از خواننده شدن داشت. هدفی بزرگتر از جلدِ مجله‌های خانواده. از طرف من ماجرای این همکاری تمام شده است.

  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:39 ] [ مهدی امیری ]
  دولت گفته بود به این دلیل یارانه سوخت را قطع می کند که بخش اعظم سوخت ارزان قیمت که در اختیار مردم قرار می گیرد، به خارج از بولیوی قاچاق می شود.
  فرارو به نقل از بی بی سی خبر داد:

  ایوو مورالس، رییس جمهوری بولیوی، فرمان خود را برای حذف یارانه های مواد سوختی در این کشور پس گرفته است.

  این فرمان کمتر از یک هفته قبل صادر شده بود و بر اساس آن، قیمت بنزین در بولیوی بیش از هفتاد درصد افزایش یافت که این موضوع ناآرامی هایی در پی داشت.

  کارکنان امور حمل و نقل بولیوی نیز در اعتراض به افزایش قیمت سوخت، دست به اعتصاب نامحدود زدند و در پی اعتصاب نانوایان، ارتش مجبور به تهیه و فروش نان شد.

  پس از افزایش قیمت سوخت، هزینه های حمل و نقل نیز افزایش یافت و قیمت مواد غذایی بالا رفت.

  دولت گفته بود به این دلیل یارانه سوخت را قطع می کند که بخش اعظم سوخت ارزان قیمت که در اختیار مردم قرار می گیرد، به خارج از بولیوی قاچاق می شود.

  به گفته دولت بولیوی، یارانه های سوخت سالیانه حدود سیصد و هشتاد میلیون دلار برای این کشور هزینه دارد.

  مورالس پس از گفتگو با اتحادیه ها و نمایندگان بومیان بولیوی، فرمان خود را برای لغو یارانه های سوخت پس گرفت.

  رییس جمهوری بولیوی در پیامی که شب سال نو از تلویزیون این کشور پخش شد، گفت خواسته اتحادیه ها و فعالان اجتماعی را اجابت کرده است.

  در پی اعلام قطع یارانه های سوخت، شهر لاپاز، پایتخت سیاسی بولیوی، و چند شهر دیگر روز پنجشنبه 30 دسامبر، شاهد اعتراض های خشونت آمیز بود.

  این اعتراض ها در تعطیلات آخر هفته که با سال نوی میلادی مصادف بود، متوقف شد و قرار بود که روز دوشنبه با راهپیمایی اعضای اتحادیه های کارگری از سر گرفته شود.

  رییس جمهوری بولیوی اعلام کرده بود که تدابیری در نظر خواهد گرفت که افزایش قیمت سوخت، بر زندگی مردم بولیوی که عمدتا فقیر هستند، تاثیر منفی نگذارد.

  وی گفته بود که در همین راستا، حقوق کارمندان دولت و همچنین حداقل دستمزدها بیست درصد اضافه خواهد شد و قیمت برق، تلفن و آب ثابت خواهد ماند.

  به گفته خبرنگاران، از زمان روی کار آمدن ایوو مورالس به عنوان اولین رییس جمهوری بومی بولیوی در سال 2005، اعتراض های این هفته، از مهم ترین محک های سیاسی او بوده است.

  دو رییس جمهوری قبل از او، توسط جنبش های اعتراضی مردمی قدرت خود را از دست دادند و خود مورالس به عنوان یک رهبر روستایی، نقشی عمده در این جبنش ها داشت.
  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:37 ] [ مهدی امیری ]

  انتشارات ماهور، آلبوم «بهار»، كاري از جاويد افسري راد را روانه بازار كرد.اين آلبوم حاصل همكاري جاويد افسري راد( آهنگساز و نوازنده سنتور)، بهنام ساماني(سازهاي كوبه اي) و شهرام غلامي(عود) است. گفتني است، جاوید افسرى‌راد، از شانزده‌‏سالگى نزد پرویز مشکاتیان و فرامرز پایور به فراگیرى ساز سنتور و ردیف موسیقى ایران پرداخته و پس از مهاجرت به نروژ تحصیلات موسیقى خود را در دانشگاه اسلو در رشته‏ى موسیقى‏شناسى پي گرفته است. سپس فعالیت هنرى خود را به‏عنوان تکنواز در فستیوال‏هاى معتبر بین‏المللى در بایرویتِ آلمان، هند، برزیل، آفریقاى جنوبى و هلند آغاز کرد. قابل توجه است،افسري راد با موسیقى‏دانان شناخته‏ شده‏ جهانى همچون پاندیت هارپیراساد چوراسیا، دکتر ال. سوبرامانیام در گروه‏نوازى همکارى داشته است.

  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:36 ] [ مهدی امیری ]

  ناصرعبدالهی خواننده پاپ ایرانی در سوم آذرماه ۱۳۸۵ در بندرعباس به دلایل نامشخصی بی هوش شد و به کما رفت و پس از گذراندن ۲۷ روز در کما سر انجام در ۲۹ آذر درگذشت. در مورد علت مرگ فرضیه های متفاوتی مطرح شده بود؛ از مسمومیت حاد به وسیله قرص آرامبخش، مصرف مواد مخدر تا برخورد جسم سخت به سر که البته هیچ کدام توسط اطرافیان و تیم معالجش تائید نشده اند.

  به تازگی محمد علی چاووشی رئیس موسسه مشکات و رئیس اسبق صنف تولیدات محصولات شنیداری در مصاحبه ای با سایت تبیان اعلام کرده ناصر عبداللهی «شهید اندیشه علوی» است.

  چاووشی گفت: این که ایشان توسط چه کسانی شهید شدند یا به قتل رسیده اند، یک کار تخصصی است و باید از حوزه ی پلیس و کشف جرایم و اینها و مسئولان قضایی سوال شود.

  چاوشی در مورد عبد اللهی گفت: ایشان جوانی بود که بر حسب یک اتفاق استعداد هنری اش کشف شد. من در 2 سال و مخصوصا یک سال آخر عمر یک حالت خاصی در او دیدم. نه من، خیلی ها شاهد بودند که ایشان دچار یک دگرگونی احوال شدند. در حقیقت دگرگونی در جغرافیای باور هایش رخ داه بود نگاه ایشان به دین از نوع دیگری شده بود . خیلی متوجه احوال و جایگاه اهل بیت شده بودند و به ائمه گرایش خاصی پیدا کرده بودند خصوصا به حضرت زهرا و حضرت امیرالمومنین. نظر به این ماجرا بود که سلفی ها و وهابی ها که مدح و ستایش و سرایش و ترویج مفاخر و مشایخ دین را حرام می دانند و شرک می دانند کما اینکه بوسیدن قبر پیغمبر خدا را شرک می دانند. متاسفانه در پیرامون زیست بوم محلی ایشان (بندر عباس) تفکر وهابی هم به شدت وجود داشت و هم بسیار ناراحت بودند از این روان بسیار عاطفی و عرفانی ایشان و محبت و عشق ایشان به اهل پیغمبر.

  چاوشی گفت: اینجا بحث شیعه و سنی نیست. بحث فرقه ای است که الان در جهان منشا تروریسم است. فرقه ای است افراطی و نگاهی جزمی و تکفیری به ادیان و مذاهب و دگراندیشان که این فرقه، فرقه وهابیت است. که ریشه اش هم استعماری است. که متاسفانه آقای بن لادن از حوزه عمومی اندیشه اسلامی نیست از این نحله سلفی ها است. که همه جا منشا خشونت، تکفیر، دگرکشی و دگرستیزی هستند. این نحله شیعیان را از قدیم الایام رافضی و مهدور الدم می دانند. این تیپ آنطوری که من شنیده ام در منطقه ی ایشان، در روستای ایشان، در اطراف روستای ایشان و در بین بعضی از خویشاوندان ایشان وجود داشته است. طبیعتا اون کسانی که می پنداشتند ایشان باید چون وهابی ها و سلفی ها بیاندیشد، او را نمی توانستند تحمل بکنند.

  او افزود: زمانی که عبداللهی در بیمارستان بستری بود من از آقای دکتر امیدوار رضایی، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خواهش کردم (چون ایشان فوق تخصص مغز و اعصاب هستند) که تشریف بیاورند شاید بتوانند این جوان را از مرگ نجات بدهند. ایشان تشریف آوردند. معاینه کردند، مدارک و پرونده پزشکی را دیدند به من گفتند فلانی اینکه گفته اند ایشان مسموم شده،ایشان مواد مخدر مصرف کرده مطلقا در پرونده ایشان وجود ندارد .ایشان ضربه خورده. این صدمه که مغز ایشان پیدا کرده به دلیل اصابت ضربه ای است. این آثار کبودی که در صورت وی در عکس ها مشخص است به همین دلیل است. من هم با توجه به نظر یک متخصص پزشکی وقتی گقتند ناصر رو زدند از اقوام پیرامون ایشان سوال کردم که مگه کسی ایشون رو زده ؟ گفتند بله و ماجرایش هم مفصل است. گفتم چرا؟ گقتند به خاطر همین تغییرات فکری و عقیدتی که پیدا کرده بود خیلی ها از دستش ناراحت بودند. در اون شرایطی که این جوان با مرگ دست و پنجه نرم می کرد، فرصت سوال و پرسش بیشتری نبود.

  چاووشی در تعریف شهید اندیشه علوی گفت: ما یک تعریفی از شهید داریم. کسی که با عشق اهل بیت بمیرد شهید محسوب می شود. نه من صد نفر شاهدند که ناصر عاشق اهل بیت بود و به خاطر همین عشقش نیز کشته شد.

  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:31 ] [ مهدی امیری ]

  با رعایت و کنترل موارد ذکر شده در این مقاله، به راحتی کامپیوترتان را در براربر اسپم، ویروس، اسپای ور و دیگر انواع بد افزارها محافظت خواهید کرد.


  با  رعایت و کنترل موارد ذکر شده در این مقاله، به راحتی کامپیوترتان را در براربر اسپم، ویروس، اسپای ور و دیگر انواع بد افزارها محافظت خواهید کرد.

  به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از وب سایت امنیتی نگهبان، این لیست که توسط شرکت مایکروسافت و برای سیستم عامل ویندوز ارائه شده است، برای همه انواع کامپیوترهای خانگی و شغلی کاربرد دارد. بخصوص کامپیوترهایی که با آنها از خانه به انجام کارهای اداری و شغلی می پردازید.

  استفاده از یک دیواره آتش (فایروال) برای اینترنت

  فایروال کمک می کند تا هکرها، ویروس ها یا کرم ها قبل از آنکه بتوانند از طریق اینترنت به کامپیوتر خانگی شما نفوذ کنند، توسط ابزارهای امنیتی فایروال غربال شده و نتوانند به اطلاعات شما دست یابند.

  در صورت استفاده از ویندوز ۷، ویستا یا ویندوز ایکس پی سرویس پک ۲ (SP2) یا ۳،  ویندوزتان از  یک فایروال روی خود برخوردار است که به طور پیش فرض فعال است.

  بروز رسانی نرم افزارها

  به روز رسانی نرم افزارها به طور منظم می تواند نقش تعیین کننده ای در حفظ کامپیوتر یا شبکه  خانگی در بالاترین سطح امنیتی ممکن داشته باشد.

  با بروز رسانی هایی که شرکت مایکروسافت به صورت متناوب منتشر می کند (با نام کلیMicrosoft Update)، شما می توانید مهم ترین وصله های  امنیتی برای نرم افزارهای تولیدی این شرکت اعم از ویندوز و بسته مایکروسافت آفیس از جمله مایکروسافت ورد ، اکسل و پاورپوینت را دانلود و نصب نمایید.

  استفاده از نرم افزار آنتی ویروس

  ویروس های کامپیوتری می توانند اثرات مخربی روی کسب و کار آنلاین شما شما داشته باشند. آنها می توانند سبب کم شدن سرعت کار، نابودی اسناد مهم و دیگر گرفتاری های دیگری گردند.

  شما می توانید به حفاظت از رایانه خانگی خود با استفاده از نرم افزار های آنتی ویروس مانند ویندوز لایو OneCare و با رعایت به روز نگه داشتن آن کمک زیادی کنید. البته اگر به دنبال برنامه های آنتی ویروس رایگان می گردید، سری به این مطلب بزنید.

  استفاده از نرم افزار های ضد جاسوسی

  جاسوس افزارها (Spyware) می توانند اطلاعات با ارزشی را از کامپیوتر شما سرقت کرده ، یا کنترل مرورگر اینترنتی شما را بدست گرفته و یا در کار عادی شما  با ارسال مقادیر زیادی ایمیل های تبلیغاتی اختلال به وجود آورند.

  ویندوز دیفندر (Windows Defender) ، جدیدترین نسخه از نرم افزار ضد جاسوسی مایکروسافت است، که از ویژگی های امنیتی برخط (real-time) برای کمک به شما در شناسایی و حذف نرم افزارهای جاسوسی و سایر برنامه های ناخواسته استفاده می کند. ویندوز دیفندر  نخستین بار همراه با ویندوز ویستا ارائه شد. در صورت استفاده از ویندوز ایکس پی  SP2 ، شما می توانید بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای و به صورت رایگان ویندوز دیفندر را دانلود و نصب کنید.

  مراقبت از پست های الکترونیک و پیام رسان های فوری (مسنجر)

  حتی اگر پیامی دریافت کردید که به ظاهر از طرف شخصی است که او را می شناسید، فایلی که به پست الکترونیک یا پیام فوری ضمیمه شده، می تواند حاوی ویروس باشد. بنابراین حتما با فرستنده ایمیل  از راه دیگری جز ایمیل تماس گرفته تا بیشتر اطمینان حاصل کنید که فایل پیوست عاری از آلودگی است.

  همچنین ، هرگز اطلاعات شخصی یا مالی خود را در پاسخ به ایمیلهایی که چنین درخواستی دارند، افشا نکنید. مهم نیست فرستنده ظاهری آن چه کسی باشد، زیرا ممکن است رایانه خانگی شما مورد هدف  فیشینگ (phishing scam) قرار گرفته باشد.

  پشتیبان گیری از اطلاعات کامپیوتر

  به یاد داشته باشید یک برنامه پشتیبان گیری از اطلاعات حساس رایانه خود راه اندازی و به طور منظم آن را اجرا کنید، به طوری که هرگز نگران از دست دادن فایل های مهم خود نباشید.

  استفاده از رمزهای عبور قوی

  رمزعبور قوی به شما امنیت بهتری در مقابل نفوذ هکرها و سارقان اطلاعات خواهد داد.

  برای آموختن نکاتی در زمینه ایجاد رمزهای عبور قوی و با امنیت بالا، که بتوانید  انها را همواره به یاد داشته باشید، این مقاله را بخوانید.

  نظارت بر کودکان

  در حالت مطلوب، به هیچ وجه نباید اجازه دهید فرزندانتان به رایانه خانگی کسب و کار شما دست زده و از آن برای کارهای معمول خود استفاده کنند. اما اگر در خانه تنها یک کامپیوتر دارید و این رایانه قرار است هم نیازهای شما در کسب و کار را برآورده کند و هم جوابگوی دیگر اعضای خانواده باشد، حتما بر نحوه استفاده فرزندان از رایانه خود هر زمان که نیاز به استفاده از کامپیوتر داشتند نظارت کنید.

  همچنین به کودکان بزرگتر بیاموزید که هر برنامه ای را دانلود نکنند یا بدون اجازه شما پیوست های ایمیل ها را باز نکنند، چرا که ممکن است این پیوست ها حاوی نرم افزارهای جاسوسی و ویروسی باشند.

  برسام، مطالعه راهکارهای امنتی وب سایت نگهبان را به کاربرانی که دغدغه امنیت اطلاعات دارند، پیشنهاد می نماید.

  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:29 ] [ مهدی امیری ]

  در طول سال 2010 اپل پیشرفته ترین و باریک ترین گوشی دنیا را با نام آی‌فون 4 راهی بازار کرد.


  در حالی که آخرین روزهای سال ۲۰۱۰ سپری می شود و تولیدکنندگان گوشی های تلفن همراه کارنامه خود را ورق می زنند، سالی که گذشت یکی از پربارترین سال ها برای بازار تلفن همراه دنیا به شمار می رود.

  به گزارش پایگاه خبری فناوری برسام به نقل از موبنا، در طول سال ۲۰۱۰ اپل پیشرفته ترین و باریک ترین گوشی دنیا را با نام آی‌فون ۴ راهی بازار کرد، سامسونگ Galaxy S را به بازار عرضه کرد که بسیاری از کارشناسان معتقدند این گوشی یک سر و گردن از آی‌فون هم پیشرفته تر است، HTC اولین گوشی نسل چهارمی خود را به بازار آورد، سونی اریکسون برای رقابت با اپل و سامسونگ یک گوشی قدرتمند اندروییدی از سری Xperia با شماره X10 در دسترس کاربران قرار داد، موتورولا هم گوشی Droid 2 خود را عرضه کرد و شرکت کانادایی RIM که فقط گوشی هوشمند می سازد اولین گوشی کشویی خود از سری بلک بری با نام مشعل (Torch) را در دسترس کاربران دنیا قرار داد.

  به این ترتیب همه تولیدکنندگان امسال بهترین محصولاتشان را به بازار عرضه کردند و همان طور که انتظار می رفت همه این گوشی ها با استقبال خوبی از سوی کاربران روبه رو شد.

  بر این اساس موسسه تحقیقاتی نیلسن آماری از گوشی هایی که طی سال ۲۰۱۰ در آمریکا بیشترین طرفدار را داشتند منتشر کرده است.
  بر اساس آمار نیلسن، اگرچه اپل گوشی iPhone 4 را راهی بازار کرد اما نسخه ۳GS این گوشی عنوان پرفروش ترین گوشی را طی سال ۲۰۱۰ در آمریکا به خود اختصاص داد.

  شرکت کانادایی Research In Motion هم در لیست پرفروش ها با سه مدل از گوشی هایش در رده ۱۰ گوشی برتر سال قرار گرفت.

  اما گوشی SCH-U450 سامسونگ که دارای صفحه کلید کامل QWERTY است عنوان دومین گوشی پرفروش سال را در آمریکا به خود اختصاص داد.

  عنوان سومین گوشی پرفروش و پرطرفدار در آمریکا به موتورولا تعلق گرفت.این گوشی هم از سوی مشتریان و هم افرادی که به بررسی آن پرداختند عنوان برتر را دریافت کرد.

  چهارمین گوشی پرفروش در لیست گوشی های برتر سال ۲۰۱۰ آمریکا Curve 8520, 8530 محصول شرکت RIM و از سری بلک بری بود.

  اما برخلاف تصور و یکی از شگفت انگیزترین اتفاقاتی که در این جدول مشاهده می شود، جایگاه پنجم جدول است که به گوشی آی‌فون ۴ اختصاص داده شده، این گوشی سروصدای زیادی در سراسر دنیا ایجاد کرد اما عنوان پنجم جدول را از آن خود کرده است.
  نسخه ۳G آی‌فون هم که تقریبا دو سه سالی از معرفی و عرضه آن گذشته اما همچنان در لیست پرفروش ها قرار گرفته و ششمین جایگاه را به خود اختصاص داده است.

  دومین گوشی پرفروش از سری بلک بری در رده هفتم جدول پرفروش های سال ۲۰۱۰ آمریکا قرار گرفت. این گوشی Curve8300 بود.
  ال جی هم توانست در جدول پرفروش ترین های سال ۲۰۱۰ آمریکا جایگاه هشتم را با گوشی VX9200 به خود اختصاص دهد.

  جایگاه نهم جدول باز هم از آن سامسونگ با گوشی SCH-U350 شد و دهمین گوشی پرفروش جدول ۹۷۰۰ (Bold) باز هم از سری بلک بری بود.

  [ یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ ] [ 9:29 ] [ مهدی امیری ]
  .: Weblog Themes By Pichak :.

  موضوعات وب
  امکانات وب
 • عاربین
 • قالب بلاگ اسکای